1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати просять забезпечити фінансування галузі освіти та медицини

Під час пленарного засідання сесії депутати прийняли Звернення до Президента України та Премʼєр-міністра України щодо фінансової незабезпеченості з Державного бюджету субвенції для виплати заробітної плати педагогічних, медичних працівників та педагогічних працівників шкіл естетичного виховання.

У тексті звернення йдеться про те, що депутати Луцької міської ради вкрай стурбовані ситуацією щодо недостатнього фінансового забезпечення з Державного бюджету освітньої та медичної субвенції, які в період реформування потребують посиленої уваги та підтримки на державному рівні задля успішної реалізації на практиці основних етапів.

“В країні і надалі спостерігаємо намагання перекласти проблеми виконання державного бюджету на місцеве самоврядування. Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості по галузях освіти та охорони здоров'я, розраховані Міністерством фінансів, не відповідають реальним потребам споживачів послуг.

Обсяги освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету не забезпечують мінімальну потребу в коштах на галузі освіти та охорони здоров'я, навіть на захищені статті видатків.

Луцька міська рада висловлює свою стурбованість, оскільки задекларовані державою освітні та медичні гарантії поступово перекладаються на бюджет громади, а це, в свою чергу, призводить до порушення основних принципів децентралізації. Ситуація, що склалася, унеможливлює належне функціонування закладів освіти та охорони здоров’я міста, виконання їх основних функцій – надання якісних освітніх послуг та належної медичної допомоги населенню”.

Прийняття вказаного рішення сприятиме захисту конституційних прав педагогічних працівників та працівників медичної галузі та буде реалізована спроба попередити соціальну напругу в колективах та не допустити порушення законодавства про оплату праці.

Депутати підтримали запропонований проєкт рішення з внесеними в нього змінами.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)