1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати звернулися до керівництва країни щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм

Під час чергової 10-ї сесії міської ради обранці громади розглянули питання “Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо підтримки Проєкту Закону №2549 від 06.12.2019 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм)”.

Доповідачем виступив депутат Микола Федік. Він зауважив, що це звернення стосується запровадження кримінальної відповідальності за співпрацю зі структурами з Російської Федерації. “Нині у нас триває війна, гинуть наші Герої. Однак, у цей час окремі особи продовжують заявляти, що це громадянська війна і ведуть активну співпрацю з російськими структурами. Це ненормально і так не повинно бути. Ми закликаємо Верховну Раду України прийняти відповідний законопроект і ввести кримінальну відповідальність за співпрацю з країною-агресором”, - наголосив він.

Депутати міської ради підтримали проєкт рішення. Текст звернення буде надіслано Президенту України Зеленському В.О., Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо підтримки Проєкту Закону №2549 від 06.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України(щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм)»

Сьомий рік поспіль на Сході України триває війна з Росією. Крім зовнішнього ворога, маємо внутрішнього – прихвостні Москви продовжують не визнавати Росію агресором, ведуть із ворогом переговори та публічно схвалюють дії окупанта, вступаючи з ним у колаборацію. У той час тільки за лютий 2021 року на фронті загинуло 18 українських воїнів, загалом із початку року загиблих уже – близько трьох десятків, і вогонь російських окупаційних військ по українських позиціях не припиняється.

Просування наративу про громадянську війну на Донбасі – це казка окупанта, яку він розповідає через соціальні мережі та куплені в Україні ЗМІ, зокрема телеканали. Будь-які партнерські стосунки з російським агресором повинні бути зупинені, а державні зрадники – колаборанти – притягнуті до кримінальної відповідальності.

Ми, депутати Луцької міської ради, звертаємося до Вас з тим, аби спільно дати гідну відсіч колаборантам. Ухвалення закону про колабораціонізм стане вагомим кроком влади у справі очищення країни від її зрадників.

Ще 6 грудня 2019 року Проект Закону №2549 від 06.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм)» зареєструвала народний депутат Савчук Оксана Василівна. Законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 1111 про колабораціонізм, встановити кримінальну відповідальність для колаборантів за:

- публічні заклики до державної зради;

- невизнання Росії агрессором;

- свідому співпрацю з оккупантом;

- виготовлення і розповсюдження матеріалів із закликами до колабораціонізму.

Станом на березень 2021 року у Верховній Раді України вже зареєстровані ряд проєктів законів про колабораціонізм від різних політичних сил, зокрема – ВО «Свобода» (№2549 від 06.12.2019), «Європейська Солідарність» (№5135 від 23.02.2021), «Слуга народу» (№5143 від 24.02.2021 та №5144 від 24.02.2021). Це ще раз підкреслює зростаючу актуальність порушеної проблематики та гостру необхідність прийняття у воюючій Україні закону про колабораціонізм.

Захист державних кордонів, збереження цілісності української держави та всебічний її розвиток – одні з ключових ідеологічних принципів. У зв’язку з цим закликаємо зареєстрований Проект Закону №2549 від 06.12.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм)» винести на розгляд у сесійну залу Верховної Ради в найкоротший термін та ухвалити його.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)