Депутати звернуться до вищих органів виконавчої влади щодо негайного вирішення проблеми смороду у Луцьку
Одним із перших питань, яке розглянули сьогодні депутати на пленарному засіданні 58-ї сесії міської ради, стало звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Служби безпеки України щодо вирішення екологічних проблем територіальної громади міста та прилеглих до нього населених пунктів, пов’язаних із нестерпним смородом від полів фільтрації ПАТ “Гнідавський цукровий завод”.
За словами заступника міського голови Костянтина Петрочука, з настанням теплої пори року у Луцьку збільшилася кількість скарг через неприємний запах у північно-західній частині міста, зокрема у мікрорайоні Вересневе, вулиці Львівській та на ДПЗ. Минулого тижня інспектори “Групи швидкого реагування” зафіксували несанкціонований злив нечистот на фільтраційні поля. Є всі підстави вважати, що саме такі зливи нечистот і викликають неприємний запах. “Оскільки численні звернення до управління екології ОДА, Держпродспоживслужби та інших профільних структур не дали результатів, ми просимо, аби вирішення цього питання відбувалося на вищому державному рівні”, - наголосив він.
На підтримку цього звернення виступили депутати Ігор Поліщук, Павло Данильчук, Микола Федік.
Звернення
Луцька міська рада звертається до Вас, як до вищих органів державної виконавчої влади, уповноважених на здійснення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства.
У зв’язку із відкриттям у м. Луцьку у 2016 році нового підприємства ТОВ “Біопаливно-енергетична компанія”, яке є супутнім виробництвом на відходах ПАТ “Гнідавський цукровий завод”, мешканці міста вже четвертий рік поспіль у теплий період року потерпають від нестерпного смороду. До Луцької міської ради, на урядову “гарячу лінію”, до територіальних органів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства, надходять сотні звернень громадян про нестерпні умови проживання, погіршення здоров’я та самопочуття.
ПАТ “Гнідавський цукровий завод” та його супутнє підприємство ТзОВ “Біопаливно-енергетична компанія” зареєстровані в селі Рованці, вул. Промислова, 3 та розміщені на території Боратинської сільської ради Луцького району. Дозвіл на розміщення нового виробництва на своїй території, узгодження його із громадськістю через громадські слухання надавала Боратинська сільська рада (протокол від 19.05.2016). Доз
Дозвіл на спецводокористування для вище вказаних підприємств надано управлінням екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації за погодженням з обласним управлінням Держпродспоживслужби та дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря Міністерством екології та природних ресурсів України, дозвіл на розміщення відходів — відсутній (через зміни та неузгодженість чинного природоохоронного законодавства).
Неодноразові звернення Луцької міської ради до обласних структур уповноважених на здійснення заходів державного нагляду (контролю) в галузі дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства не дали дієвих результатів.
Поля фільтрації ПАТ “Гнідавський цукровий завод” як джерело поширення неприємного запаху є приватна територія підприємства, яке відповідно до технічного регламенту зобов’язане забезпечити його періодичне очищення та унеможливити доступ сторонніх перевізників рідких відходів, здійснювати лабораторний контроль викидів забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної смуги полів фільтрації. Заходи для забезпечення належного рівня охорони довкілля підприємством не вживаються, що призводить до подальшого загострення ситуації.
Просимо Вас вжити невідкладних заходів щодо усунення порушень природоохоронного та санітарного законодавства, що призвели до виникнення нестерпного смороду, погіршення соціального благополуччя, здоров’я та самопочуття населення, аж до припинення роботи підприємств, що стали причиною погіршення екологічної ситуації у місті та прилеглих селах Луцького району.
Сподіваємось, що охорона довкілля, санітарно-епідемічне благополуччя людей є пріоритетом державної політики в Україні, а вжиті заходи впливу до порушників законодавства гарантують мешканцям міста Луцька та Луцького району їх конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 74727, 720665)