1. Головна
  2. Оперативна інформація

До Луцька завітали представники Місії ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами в Україні

До Луцька завітали представники Місії ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами в Україні

Сьогодні відбулася зустріч секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта з представниками Місії зі спостереження за місцевими виборами в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі/Бюро демократичних інститутів та прав людини. У спілкуванні взяли участь довгострокові спостерігачі місії громадянка ФРН Марі Луїз Фон Халем, довгостроковий спостерігач місії громадянин Канади Хуан Барранко Абрего, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Гальченко, начальник організаційного відділу Олена Барська.

Марі Луїз Фон Халем розповіла, що основна мета перебування у Луцьку та Волині - спостереження за підготовкою та проведенням місцевих виборів. За її словами, перебуватимуть на теренах нашого краю вони до 2 листопада. Вона наголосила, що місія ОБСЄ працює в Україні на запрошення уряду.

 

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт подякував спостерігачам від ОБСЄ за візит до Луцька. Він відзначив, що такі зустрічі завжди є цікавими та пізнавальними.

Григорій Пустовіт зауважив, що міська влада зробила все, аби на належному рівні організувати виборчий процес. ТВК і ДВК забезпечуються необхідною оргтехнікою.

Для розміщення агітаційної продукції у Луцьку є спеціально відведені для цього місця - інформаційні тумби, дошки оголошень у житлових будинках.

 

Наголосив Григорій Пустовіт й на особливості цьогорічних виборів. За його словами, головною проблемою є пандемія коронавірусу, яка вносить корективи у наше життя. Через це будуть певні обмеження на виборчих дільницях. Зокрема, громадяни, які прийдуть на дільницю, будуть очікувати своєї черги, аби проголосувати на вулиці, а не у приміщенні. Крім того, вони повинні прийти з власною ручкою.

Зауважив, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови й на тому, що багато партій не делегували своїх представників у дільничі виборчі комісії. За його словами, через це виникла загроза щодо формування ДВК. Міська влада звернулася до працівників галузі освіти, охорони здоров’я, житлово-комунальної сфери, аби ті зголосилися стати членами ДВК. Нині, у Луцьку всі дільничні виборчі комісії мають необхідний персональний склад.

Крім того, це вперше відбуваються вибори у новосформованій Луцькій міській територіальній громаді, до якої цьогоріч увійшли населені пункти навколишніх ОТГ.

Загалом, за словами Григорія Пустовіта, підготовка до виборів проведена належним чином, критичних проблемних питань, які б перешкодили їх проведенню, нема.

На завершення зустрічі представники Місії ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами в Україні Марі Луїз Фон Халем та Хуан Барранко Абрего подякували за зустріч та змістовну розмову.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)