1. Головна
  2. Оперативна інформація

До Луцька завітали представники Посольства США в Україні

До Луцька завітали представники Посольства США в Україні

Сьогодні перший заступник міського голови Григорій Недопад та радник міського голови Ігор Поліщук зустрілися з представником політичного відділу Посольства США в Україні Антоном Купером.

Пан Купер зауважив, що в Україні працює менше року. Уже відвідав близько 10 областей. Метою поїздок є ознайомлення з суспільно-політичною ситуацією на місцях.

 

Він наголосив, що в Луцьку вперше. Його цікавлять питання впровадження медичної реформи, об'єднання з прилеглими територіальними громадами тощо.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад наголосив, що міська влада зацікавлена в об'єднанні з прилеглими сільськими радами. Від такої співпраці виграють усі. За його словами, Луцьк за площею є одним із найменших обласних центрів України. Для подальшого розвитку необхідна територія. Натомість, громади, які приєднаються до Луцька отримають доступ до міської інфраструктури. Григорій Недопад зауважив, що мешканці сіл зможуть отримувати медичні послуги у міських поліклініках та лікарні, їхні діти відвідуватимуть навчальні заклади.

 

Крім того, перший заступник міського голови зазначив, що з 1 червня запроваджується роздільний збір сміття. На міський полігон твердих побутових відходів вивозитимуть лише відсортоване сміття. Нині туди вивозять сміття окрім Луцька й інші населені пункти. Однак, після 1 червня вивезення сміття обмежать. Зможуть це робити лише ті громади, які співпрацюють з Луцьком.

У свою чергу, радник міського голови Ігор Поліщук зауважив, що, на жаль, коштів ні освітньої, ні медичної субвенції не достатньо для покриття усіх витрат. З міського бюджету дофінансовують виплату заробітних плат педагогам та медикам.

Також, за його словами, нині лучани активно заключають декларації з сімейними лікарями. Проблемою є дефіцит кадрів. Ігор Поліщук зазначив, що багато фахівців виїжджають на заробітки за кордон. Тому міська влада намагається відшуковувати кошти для підняття заробітної плати, аби втримати людей.

Обговорили учасники зустрічі й питання політичної ситуації у міській раді.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)