1. Головна
  2. Оперативна інформація

До уваги платників податку на додану вартість! Що потрібно пам’ятати при заповненні уточнюючого розрахунку

       1. При заповненні уточнюючого розрахунку як окремого документа  у спеціальному полі «01» робиться позначка «Х» на проти рядка 2 «самостійний документ». У полі «02» «звітний ( податковий) період» зазначається період, у якому подається уточнюючий розрахунок. Отже, якщо ви подаєте уточнюючий розрахунок, у якому уточнюєте показники  за серпень, наприклад, у листопаді. То звітним періодом у полі   02 буде: 2013 ( рік), 11 ( місяць).

      Увага! У цьому випадку погасити недоплату і сплатити штраф у розмірі №3% недоплати слід до подання уточнюючого розрахунку.

      2. При заповненні уточнюючого розрахунку як додатку до декларації у спеціальному полі «01» робиться позначка «Х» напроти рядка 1 – «додаток до декларації». У полі 02 «звітний( податковий ) період» зазначається період. За який подається декларація. А отже, подаючи  уточнюючий розрахунок, у якому уточнюються показники за липень, наприклад, разом із декларацією за листопад, у полі 02 треба зазначити 2013 ( рік), 11 ( місяць).

       Увага! Сплатити суму недоплати  і штраф, але вже у розмірі 5 % недоплати. Слід протягом 10 днів після закінчення строку подання декларації ( у нашому випадку до 30 грудня).

       3.  Штраф і пеня

        При будь-якому способі подання сума штрафу відображається в рядку 26 уточнюючого розрахунку, а сума пені в уточнюючому розрахунку не відображається (Єдина база, під категорія 101.23 (0110)).

        Пеня нараховується на суму заниження податкового зобов’язання, якщо податкове зобов’язання не погашається вчасно (пп.129.1.2 ПК). Вона розраховується за весь період заниження суми податку: починаючи із дня настання строку погашення податкового зобов’язання і по день його фактичної сплати включно. Суму пені платник обчислює самостійно, із розрахунку 120% річних облікової ставки Нацбанку (пп. 2 п. 129.4 ПК).

        У платіжному дорученні платник податків повинен окремо зазначити суми недоплати, штрафу і пені.

      - Із декларації того місяця, у якому виявили помилку, до уточнюючого розрахунку слід переносити всі рядки чи тільки ті, які уточнюються?

        Відповідно до п. 1-3 розд. VI Порядку №1492:

  • у графі 4 відображаються всі показники декларації періоду, що виправляється;
  • графі 5 УР – показники з урахуванням виправлень;
  • графі 6 – сума помилки (гр..5 – гр..4) в абсолютному значенні, тобто зі знаком «-», якщо різниця від’ємна.

      - Після подання уточнюючого розрахунку виявили, що в ньому допущено помилку. Чи можна уточнити уточнюючий розрахунок?

        Так, можна. Але слід пам’ятати, що в кожному наступному УР у рядку 4 слід відображати не первісні показники з декларації, а показники рядка 5 раніше поданого УР, тобто з урахуванням виправлень.

      - Якщо до декларації подавалися додатки, то при поданні уточнюючого розрахунку їх теж слід усі подавати?

Ні, подавати слід тільки ті додатки, які містять інформацію щодо уточнених показників (п. 3 розр. IV Порядку №1492). Наприклад, якщо потрібно відобразити уточнені показники тільки в додатку 5, а на додаток 1 це ніяк не вплинуло, то до УР подається тільки додаток 5 із виправленими показниками.

      - Чи слід подавати до уточнюючого розрахунку уточнений реєстр виданих та отриманих податкових накладних?

        Ні, не слід. Якщо звернути увагу на «шапку» реєстру, то зрозуміло, що ми можемо його здати тільки як:

  • «011» - звітний;
  • «012» - звітний новий.