1. Головна
  2. Оперативна інформація

До уваги внутрішньо переміщених осіб, виборців, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання або без реєстрації

ПРОголосуйте там, де ви є

У зв’язку з набранням чинності змін до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства” від 16.07.2020 № 805- ІХ спрощено процедуру зміни виборчої адреси.

Звертаємо увагу виборців, що у разі визначення виборчої адреси в Державному реєстрі виборців (далі — Реєстр), яка не співпадає із зареєстрованим місцем проживання, не потрібно додавати жодних документів, які підтверджують необхідність такої зміни.

При цьому варто пам’ятати, що виборець може звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси не раніше, ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси.

Якщо вище зазначені категорії громадян бажають взяти участь у місцевих виборах у жовтні 2020 року, вони мають звертатися із заявою до відділу ведення Реєстру за адресою фактичного проживання у міжвиборчий період та перші пʼять днів з дня початку виборчого процесу (до 9 вересня 2020 року включно).

Нагадаємо, що подати заяву щодо зміни виборчої адреси можна як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Заява в електронному вигляді створюється шляхом заповнення виборцем відповідної форми на веб-сайті Державного реєстру виборців із застосуванням кваліфікованого електронного підпису через “Кабінет виборця” у закладці “Заяви, запити”.

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців