1. Головна
  2. Оперативна інформація

Дослідження природно-заповідного фонду Луцької громади

Дослідження природно-заповідного фонду Луцької громади

У рамках співпраці з Ківерцівським національним природним парком «Цуманська пуща» відділ екології Луцької міської ради провів два виїзні експедиційні обстеження об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) Луцької міської територіальної громади.

 

Перший виїзд відбувся 25 червня. У ньому взяли участь працівники відділу екології спільно з працівниками нацпарку «Цуманська пуща». Під час виїзду було здійснено фотофіксацію, оцінку стану та геоприв’язку таких об'єктів:

 

Ботанічні пам’ятки природи:

«Ділянка лісу – 1»

«Дубососнина»

«Дубовик»

«Дуб-патріарх»

«Лісодуб»

 
 
 
 
 
 

Заповідні урочища:

«Ківерцівська дача – 1»

«Ківерцівська дача – 6»

«Зозулині черевички»

 

Ці ділянки зберігають старовікові дерева, рідкісні види флори, цінні природні ліси, що є оселищами для численних представників дикої природи.

Другий польовий виїзд відбувся 2 липня. Його мета — оцінка стану та фотодокументування ще низки об’єктів ПЗФ, які також входять до складу території громади та перебувають у межах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». Обстежено:

 

Ботанічна пам’ятка природи:

«Дубово-соснове насадження»

Зоологічна пам’ятка природи:

«Ревні»

Заповідні урочища:

«Дубово-сосновий ліс – 1»

«Дубово-сосновий ліс – 2»

«Дубово-сосновий ліс – 3»

«Дубово-сосновий ліс – 4»

«Дубово-сосновий ліс – 5»

 

Ці лісові території є не лише природною спадщиною, але й частиною екологічної інфраструктури регіону. Вони входять до складу національного парку, що забезпечує їм вищий рівень охорони та перспективу для подальшого наукового і просвітницького використання.

Важливо розуміти, що кожен об'єкт природно-заповідного фонду надає екосистемні послуги — життєво важливі функції природи, що підтримують добробут людей. Серед них:

 
 

очищення повітря та води;

поглинання вуглецю;

збереження родючості ґрунтів;

стабілізація клімату;

захист від ерозії та паводків;

формування сприятливого мікроклімату;

рекреаційне та оздоровче значення;

підтримка біорізноманіття.

 

Найближчим часом буде створено фотоальбоми та інформаційні публікації про кожен із цих обстежених об’єктів. Метою є ознайомлення мешканців громади з унікальністю та цінністю природної спадщини, що знаходиться зовсім поруч.

 

Нагадаємо, фотоальбоми та опис об’єктів природно-заповідного фонду Луцької громади можна переглянути на сторінці в Facebook “Природно-заповідний фонд Луцької громади», що створена і ведеться відділом екології.

Посилання на сторінку https://www.facebook.com/profile.php?id=61573460795504

Висловлюємо вдячність Ківерцівському НПП «Цуманська пуща» за фахову підтримку, а всім мешканцям громади — закликаємо цінувати природне багатство Луцької міської територіальної громади.

Зберігаючи природу — ми зберігаємо здоров’я, клімат, майбутнє.

 

Відділ екології