1. Головна
  2. Оперативна інформація

Древній Лучеськ святкує свій День народження

Древній Лучеськ святкує свій День народження

Сьогодні на Театральному майдані по-особливому святкова атмосфера. Адже наш древній Лучеськ святкує свій День народження. Важко з точністю сказати, скільки ж насправді років нашому місту. Та вперше його назва згадується в Іпатіївському літописі 1085 року, а відтак- саме цю дату повелося вважати за дату народження Луцька. Тож нашому місту уже 934.

А 590 років тому, 1429 року, у мурах замку Любарта відбулася доленосна подія — перше в історії Європи зібрання монархів європейських країн, на якому була підписана угода про об’єднання європейських спільнот проти зовнішніх ворогів.

 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Тож з нагоди визначної для нашого міста події відбулася урочиста академія, яка зібрала багато лучан, щоб вшанувати рідне місто, а також високоповажних гостей, які завітали до Луцька на День міста.

Серед них: священнослужителі усіх релігійних конфесій, виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, т.в.о. голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук, народний депутат України Вячеслав Рубльов, Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Пьотр Матушяк, депутати міської та обласної рад, члени виконавчого комітету, військовослужбовці, які проходили військову службу на сході, їх рідні та близькі, волонтери, Почесні громадяни міста, рідні та близькі військовослужбовців — учасників АТО та ООС, міські голови різних років. Були й іноземні гості, які приїхали на святкування нашого міста: з Республіки Польща, ФРН, Литовської Республіки, представники з Мережі інтеркультурних міст та гості з українських міст Тернопіль, Ужгород, Одеса, Волноваха, Дубно, Вараш, Острог, Ковель, Володимир-Волинський, Нововолинськ.

 

Лучан та гостей міста привітав виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

У вітальній промові він зазначив: “Сьогодні у нас прекрасне свято — 934-и роки з дня першої писемної згадки про наше древнє і водночас молоде місто Лучеськ. Місто, яке ми любимо. Ми вдячні нашому місту за моменти радості, які він нам дарує. Лучеськ, який завжди є у наших серцях. Це місто, яке об'єднує в одну велику сім'ю українців, поляків, євреїв, німців, караїмів, вірмен, татар, литовців, ромів. Ми спільно молимося не залежно від віросповідання. Ми постійно змінюємося. Наші гості кажуть, що ми змінюємося.

У Луцьку відбувся з'їзд європейських монархів. Це важлива віха в історії розвитку Європи. Луцьк відіграв важливу роль у цьому. Ми маємо перлину — Луцький замок. Не кожне місто має таку пам'ятку. Наша фортеця ніколи і ніким захоплена не була.

Сьогодні ми згадуємо й хлопців, які віддали життя захищаючи Україну. Вони на східних рубежах протистоять російській агресії. Ми вдячні їм”.

Григорій Пустовіт вручив також відзнаки “Почесний громадянин міста Луцька” (посмертно) рідним чотирьох загиблих в АТО воїнів.

Також почесне звання присвоєно народному артисту України Василю Чепелюку.

Для лучан та гостей міста танцювали ансамблі “Радість” та “Волиняночка”. Пісню про Луцьк виконав Василь Чепелюк.

Заходи з нагоди Дня міста продовжуються. Серед родзинок святкової програми - Інтеркультурний фестиваль «Палітра культур», Міжнародний турнір з футболу серед ветеранів, Святкова програма до Дня міста на проспекті Волі, Історичний перформанс «Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І» з Ірмою Вітовською у головній ролі, мистецький проєкт «Ніч у Луцькому замку. Саміт у Луцьку».

 
 
 
 

Запрошуємо усіх розділити свято нашого неймовірного Луцька!

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)