1. Головна
  2. Оперативна інформація

Древній Лучеськ як на долоні!

Древній Лучеськ як на долоні!

      Інформаційну таблицю “Луцький замок в 16 ст.” розміром 2 х 3 метри за адресою вул. Ковельська, 2 (приміщення ательє “Зося” з боку вул. Лесі Українки) встановлено сьогодні, 28 грудня 2015 року, з ініціативи управління туризму та промоції міста Луцької міської ради в рамках розширення і вдосконалення системи туристичного ознакування.

       Історія Луцька яскрава та багата на події — величні, звитяжні, складні, неоднозначні, але, без сумніву, гармонійні в плині свого часу. Відображенням історії міста передусім є його архітектура. Сьогодні у місті збережено зразки архітектури різних епох та стилів. Та найголовнішою його окрасою є Луцький замок — найбільший, найдавніший і найкраще збережений замок України.

       Крім Верхнього замку (який, власне, можемо бачити сьогодні), у Луцьку був ще й Окольний (Нижній) замок (XV–XVII ст.). У його потужних мурах було вісім веж — чотири дерев’яні (Воротня, Перемильська, Пінська, Владик Волинських) та чотири муровані (Чорторийська, Четвертинська, Свинюська, Архімандрича). До нашого часу збереглась лише одна — вежа князів Чорторийських, названа прізвищем її фундаторів.

     Зображена на таблиці художня реконструкція, автором якої є відомий луцький художник Олександр Дишко, знайомить лучан і гостей Луцька із історичною забудовою Старого міста та дає можливість уявити усю потужність та велич Древнього Лучеська.

 

 

      Управління туризму та промоції міста