1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Екскурсоводи у відпустці» - відомі лучани розказують про своє місто

«Екскурсоводи у відпустці» - відомі лучани розказують про своє місто

       Минулої п’ятниці розпочався проект «Екскурсоводи у відпустці», метою якого є відкрити лучанам та гостям міста досі незвідані куточки Луцька та познайомити з його історією та сучасністю.

       Під час відкриття заступник міського голови Василь Байцим сказав, що такий проект дасть можливість лучанам та гостям міста у цікавий та дещо неформальній атмосфері дізнатись про історичні, туристичні та культурні надбання Луцька. Директор КП «Центр туристичної інформації та послуг» Ліна Остапчук також додала, що це ще й чудова нагода поспілкуватись із відомими людьми краю.           

       Далі начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради, краєзнавець Сергій Годлевський розпочав екскурсію до Старого міста. Тут охочі могли оглянути архітектурні пам’ятки, райони, вулички, де у довоєнний період проживали поляки, вірмени, євреї, караїми, німці та інші. Послухати про багатокультурне коріння міста прийшли не лише лучани, а й гості з Мелітополя, Харкова, Прилуцька, польського Торуня та ін. Цікаво, що найменшим учасником екскурсії став Артем, якому всього 2,7 роки!

       Нагадаємо, що проект «Екскурсоводи у відпустці» триватиме протягом усього літа. Тож, кожної п’ятниці о 18 годині від скверу «Зоряний» (вул. Лесі Українки, 24), якщо інше місце не передбачене маршрутом, стартуватиме безкоштовна екскурсія.

       Наступного тижня, 22 червня, у день скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, правнука Миколи Куделі, науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Марія Філонюк, розповість про трагічні та героїчні сторінки історії Луцька у воєнні роки. Екскурсія розпочнеться із кімнати Миколи Куделі (Волинський краєзнавчий музей), в’язня луцької тюрми, якому вдалось пережити розстріл 23 червня 1941 року. Далі учасники пройдуться затишними вуличками міста, а завершиться екскурсія поблизу Замкового Свято-Архангельського чоловічого монастиря, де раніше знаходилась луцька тюрма. (Початок екскурсії від Волинського краєзнавчого музею о 18 годині).

       Закриватиме червневий цикл екскурсій відомий краєзнавець, дослідник історії Луцька Петро Троневич, 29 червня запрошує на мандрівку середньовічним Луцьком – містом-фортецею, столицею Галицько-Волинського князівства, резиденцією Вітовта, інтернаціональним та багатокультурним містом, де відбувався такий масштабний захід, як наприклад, З’їзд європейських монархів. Разом із дослідником учасники екскурсії перенесуться у часи розквіту Луцька та «спостерігатимуть» поступову забудову нинішнього Старого Міста.

        Дізнайтеся більше на нашій сторінці у Facebook:

        http://www.facebook.com/VisitLutskcom/

        Організаторами проекту є КП «Центр туристичної інформації та послуг» та управління міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради.

 

        КП «Центр туристичної інформації та послуг»