1. Головна
  2. Оперативна інформація

Forum 451°E | не просто QWERTY

Forum 451°E | не просто QWERTY

16.09.2022 місто Львів зібрало на щорічному форумі "Forum 451°" експертів, представників влади та органів місцевого самоврядування. Тематикою цьогорічного форуму була кібербезпека. Враховуючи наші реалії, ця тема є актуальною для забезпечення захисту інформаційних систем та даних.
На форум були запрошені експерти у галузі кіберзахисту, які поділились з учасниками форуму своїми напрацюваннями у цій сфері, надали рекомендації щодо надійного збереження даних та захисту інформаційних систем.
Представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України представили модель кібербезпеки для цифрової держави, а також свій пілотний проєкт щодо співпраці з громадами у сфері кіберзахисту. Було відмічено, що Волинь бере активну участь у цьому проєкті, зокрема Луцьк і Нововолинськ співпрацюють в цьому проєкті та мають 24/7 моніторинг від спеціалістів держспецзв’язку та попередження кібератак, вчасно реагуючи на підозрілу активність  щодо інформаційних ресурсів громади.
Представники проєкту EU4DigitalUA представили програму підтримки українських міст у написанні стратегії кібербезпеки.
Експерт з Іспанії ознайомив учасників форуму з національною платформою LUCIA, яка дає можливість управляти інцидентами та запобігати негативним наслідкам кібератак. Представники Київстару розповіли про поширені кіберзагрози та поділились власним досвідом  щодо захисту своїх інформаційних ресурсів. Учасники форуму ділились своїм неоціненним досвідом щодо дій в екстремальних ситуаціях. Розробники платформи "Навчання і Технології", яка запроваджена в школах міста Львова, розповіли про досвід відбиття атак, які вони мали в перші дні навчального року.
Цікавою була дискусійна панель, що стосувалась кіберзахисту в органах місцевого самоврядування. Від учасників панелі, а це представники міст Львів, Вінниця та Коломия, можна було почути з якими загрозами стикаються муніципалітети в кіберпросторі та як їм вдається їх долати.
Про цифрову безпеку міста в умовах тимчасової окупації розповів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Скадовської міської ради. Він окреслив основні аспекти, що стосуються кіберзахисту в таких умовах, та як підтримати цифрову інфраструктуру, щоб не втрачати зв’язок із громадою. 

 

Від Луцької міської ради участь у форумі брала заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальник відділу інформаційних технологій Наталія Хмель.

Управління інформаційно-комунікаційних технологій