1. Головна
  2. Оперативна інформація

Грандіозні культурні проекти у Луцьку розпочнуться з Пасхальних свят та триватимуть до кінця літа

   Відбулася прес-конференція, присвячена новому культурному проекту «Мистецька вулиця», яку провела начальник управління культури Тетяна Гнатів.
    Тетяна Федорівна детально зупинилася на Великодніх заходах, які відбуватимуться у місті 16 квітня.
«Це давня українська традиція: виходити на головну площу міста на другий день Пасхи та обмінюватися вітаннями, писанками та святковим хлібом - пасками», - розповіла вона.
    На Театральному майдані з 12 години розпочнеться мистецько-культурне дійство під назвою «Великодня Пасхалія». Відбудеться презентація «Диво-Писанки Луцька» та Великої Паски, розписане яйце стане окрасою площі, усіх пригощатимуть подарунком від хлібо-пекарів Волині – паскою велетенський розмірів. Мистецьке дійство «Жива писанка» передбачає залучення хореографічних колективів, на відміну від попередніх таких проектів, «людська писанка» оживатиме та рухатиметься. Відбуватиметься і міський конкурс «Писанковий вернісаж», тут усі бажаючі, хто подав заявку до 10 квітня, у тому числі і підприємства, позмагаються у номінаціях: краща авторська писанка; краща авторська писанкова композиція та краща колективна писанкова композиція.
   Відбудуться благодійна акція «Подаруй дитині вишиванку» та концерт фольклорних колективів «Весняна вулиця».
   У Парку культури і відпочинку імені Лесі Українки з 12 години - Великодні забави, гаївки з 16.00 – мистецький проект «Грає духовий оркестр».
   У Луцькому замку протягом дня – екскурсії в Музей дзвонів. Майстер-клас з дзвонарського мистецтва, адже це теж споконвічна традиція – кожен може калатати у дзвони протягом Великодніх свят. Усі екскурсії абсолютно безкоштовні.
У Церкві Івана Богослова,  що у Замку Любарта, лунатимуть з 15.00 Великодні піснеспіви.
   Проте найголовнішою подією стане  презентація проекту «Мистецька вулиця». Опівдні вулиця Лесі Українки перетвориться на витвір мистецтва, тут куватимуть, ліпитимуть горшки, плестимуть лапті, співатимуть, танцюватимуть, презентуватимуть квіткові композиції, малюватимуть, возитимуть кінною підводою пани та панянки в ошатних одежах та повертатимуть лучанина у різні роки та століття життя древнього міста.
   Аналогів такого дійства у нашому місті не було, це подія нова, її поки що не усі розуміють. Це спонтанні вуличні виступи, які сьогодні притаманні майже для всіх культурно-розвинених міст Європи. Урбаністичне явище, яке охоплює усі види сучасного мистецтва та фольклору.
   Такі «Мистецькі вулиці» розпочнуться із першими теплими настроями весни – із Пасхальних свят і за планом триватимуть ледь не до перших приморозків – до жовтня 2012 року в усі святкові та вихідні дні з 10 год. до 22 год.
Для участі у проекті творчі люди та колективи, юридичні особи можуть за тиждень до проведення вуличного заходу подати заявку в управління культури за адресою: 43025, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 1, каб. 1, 2, 4. Телефон для довідок: 722756, 727716.
   Також Тетяна Гнатів розповіла, що це літо буде «спекотним» у культурному плані, адже заплановано:
   -    для молоді міста «Проспект розваг» по вулиці Глушець;
  -    «Міжнародний Форум інтеркультурних міст»;
  -    «Ніч у Луцькому замку»;
  -    «Поліське літо з фольклором»;
  -    «KIA-фан фест».

   Відділ інформаційної роботи міської ради
   (777904, 777946, 720665)