Як інтегрувати молодь ВПО в життя Луцької громади?
У Луцьку відбувся нетворкінг-івент «Від результатів до рішень: посилення інтеграції молоді ВПО в Луцьку міську територіальну громаду». Захід став платформою для обговорення головним проблем, з якими стикається молодь з числа ВПО під час свого облаштування в міській громаді. Аналізували проблему представники органів місцевого самоврядування, молодіжних та громадських організацій, закладів освіти.
Щоб вивчити потреби і проблеми молоді, у квітні в Луцьку проходило соціальне опитування. Респондентам необхідно було дати відповідь на такі запитання: Скільки часу ви проживаєте у Луцьку? Чи відчуваєте себе частиною громади? Чи берете участь у громадських заходах? Чи відчуваєте підтримку з боку влади? Чи потребуєте психосоціальної підтримки?
Опитування організували ГО “Крим _SOS”, департамент молоді та спорту Луцької міської ради, департамент освіти Луцької міської ради та Молодіжна рада при Луцькій міській раді. Про результати опитування поінформувала регіональний координатор “Крим _SOS” у Волинській області Уляна Шкабура.
За її словами, в опитуванні взяли участь 78 внутрішньо переміщених осіб віком до 35 років, з яких більшість – жінки. 75% з них проживають у Луцькій громаді більше 2 років. На запитання “Чи відчуваєте ви себе частинкою громади?” 45% відповіли, що частково відчувають, 20 % – повністю відчувають, 15% не відчувають себе повноцінними жителями громади, але їм хотілося б.
Дослідження підтвердило ключові проблеми ВПО – житлове питання та фінансова підтримка. До цього додається брак поінформованості про можливості працевлаштування молоді, доступ до соціальних послуг, включення молоді у суспільне життя.
Щоб усунути цю прогалину, активісти “Крим _SOS”пропонують створити “Інформаційну карту інтеграції молоді ВПО”. В ній буде міститися інформація щодо захисту прав ВПО, соціальної та психологічної підтримки, молодіжної роботи, освітніх програм. Карту планують надіслати тим, хто брав участь в опитуванні, розмістити на офіційних сайтах та видати буклетом.
Присутня на нетворкінгу заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк подякувала організаторам соціального опитування за ініціативу. “Ми впевнені, що лише спільні колаборації з представниками громадського сектору, освіти, бізнесу, соціальної сфери допоможуть нам вирішувати ті проблеми, які сьогодні відчувають люди, котрі живуть у нашій громаді. Ми повинні разом долати труднощі, які зараз переживаємо, і ні в якому разу не ділити жителів на тих, хто приїхав до Луцька, і хто тут раніше жив. Нам потрібно завжди залишатися людьми і простягати руку підтримки всім, хто цього потребує”, – зазначила Ірина Чебелюк.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)