1. Головна
  2. Оперативна інформація

Як не втратити право голосу, якщо у ваших персональних даних відбудуться зміни

У зв’язку із наближенням дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня інформуємо про те, як не втратити право голосу, якщо у ваших персональних даних відбудуться зміни після 19 березня 2019 року.

Для проведення голосування на виборах Президента України 31 березня 2019 року уточнені списки виборців будуть виготовлені на основі даних Державного реєстру виборців з врахуванням відомостей про виборців станом на 19 березня 2019 року, що надійдуть 20 березня від суб’єктів подання відомостей періодичного поновлення, визначених статтею 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”. 

Якщо ви зміните місце реєстрації, отримаєте новий паспорт у зв’язку із зміною прізвища або відбудуться інші зміни у ваших персональних даних після 19 березня 2019 року, ви можете звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців або дільничної виборчої комісії із відповідною заявою, аби такі зміни були враховані при виготовленні уточненого списку виборців. 

Заява про уточнення попереднього списку виборців може бути подана виборцем до дільничної виборчої комісії або органу Реєстру не пізніше 25 березня 2019 року. При собі необхідно мати паспорт та документи, що підтверджують відповідні зміни.

Якщо зміни у персональних даних відбуватимуться після 25 березня для того, щоб проголосувати, виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців до 28 березня включно. Надати рішення суду дільничній виборчій комісії для внесення відповідних змін до списку виборців необхідно не пізніше 29 березня 2019 року, тому що у день голосування зміни до списку виборців не вносяться.

Звертаємо Вашу увагу, що виборці, які після 10 березня 2019 року реєструють своє місце проживання у новобудовах міста за адресами, які не віднесені до жодної з виборчих дільниць, можуть не потрапити у списки виборців.

 

Віділл ведення Державного реєстру виборців