1. Головна
  2. Оперативна інформація

Як проголосувати, якщо зміни в персональних даних відбулись після 9 липня 2019 року

У зв’язку із наближенням дня голосування на почергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року інформуємо про те, як не втратити своє право голосу, якщо у ваших персональних даних відбулись зміни після 9 липня 2019 року.

Для проведення голосування на виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року уточнені списки виборців будуть виготовлені на основі даних Державного реєстру виборців з врахуванням відомостей про виборців станом на 9 липня, що надійшли 10 липня від суб’єктів подання відомостей періодичного поновлення, визначених статтею 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

Якщо ви змінили місце реєстрації, отримали новий паспорт у зв’язку із зміною прізвища або відбулись інші зміни у ваших персональних даних у період з 9 до 15 липня, для того, щоб не втратити можливість реалізувати виборче право, вам необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців або дільничної виборчої комісії із відповідною заявою, аби такі зміни були враховані при виготовленні уточненого списку виборців.

Заява про уточнення попереднього списку виборців може бути подана виборцем до дільничної виборчої комісії або органу Реєстру не пізніше 15 липня 2019 року.  При собі необхідно мати паспорт та документи, що підтверджують відповідні зміни.

Якщо зміни у персональних даних відбуватимуться після 15 липня, для того, щоб проголосувати, виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців до 18 липня включно та надати рішення суду дільничній виборчій комісії для внесення відповідних змін до списку виборців.

Увага! На позачергових виборах народних депутатів України в день голосування зміни до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду!


 

Відділ ведення Державного реєстру виборців