1. Головна
  2. Оперативна інформація

Ігор Поліщук: “Проблема з наркотиками стала надзвичайно критичною, адже їх почали вживати не лише підлітки, а й діти”

Ігор Поліщук: “Проблема з наркотиками стала надзвичайно критичною, адже їх почали вживати не лише підлітки, а й діти”

Сьогодні, 15 вересня, члени виконавчого комітету підтримали Програму з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки.

 

Директор департаменту молоді та спорту Володимир Захожий детально проінформував присутніх про проблему поширення наркоманії, яка за останні роки набуває загрозливих тенденцій і стає однією з найгостріших суспільних проблем, невирішення якої призводить до заподіяння шкоди здоров’ю людини, негативного впливу на соціальну сферу, а також стає загрозою національній безпеці держави.

 

Особливо гострою та актуальною ця проблема є для молодіжного середовища. У пошуку друзів, самоідентифікації та самоствердження молоді люди подекуди потрапляють у сумнівні компанії, вперше пробують наркотики, до яких швидко звикає молодий організм.

Отож, щоб пропагувати здоровий спосіб життя, знизити рівень захворюваності на наркоманію, формувати негативне ставлення до наркотиків у молодіжному середовищі у Луцькій міській раді і розробили спеціальну Програму з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021–2023 роки.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що проблема з наркотиками стала надзвичайно критичною, адже їх почали вживати не лише підлітки, а й діти. Тому ми, як орган місцевого самоврядування, маємо об'єднати усі зусилля у боротьбі з цією проблемою. “Ми бачимо, що кількість людей, які стали не на ту дорогу в житті, - колосальна. Ми бачимо, яка ситуація із “закладками” відбувається у нашій громаді. Тому ми маємо запровадити чіткий і покроковий план реалізації цієї Програми. Ми повинні зайти до кожного закладу освіти і провести шокову терапію. Залучити до цієї шокової терапії колишніх залежних наркоманів, які б розповіли молоді про свій шлях. Треба показувати фільми про те, як вчора успішні люди, сьогодні закінчують життя у підвалах. Сьогодні ця проблема колосальна, якщо раніше залежними ставали учні старших класів, студенти та дорослі, то сьогодні це – діти”,- наголосив міський голова Луцька Ігор Поліщук.

 

Крім того, міський голова Ігор Поліщук звернути увагу  присутніх на тому, що до цієї роботи потрібно залучати не волонтерів, а офіційно працевлаштовувати людей, які постійно будуть ходити до закладів освіти і працюватимуть з дітьми, розповідатимуть і показуватимуть на конкретних прикладах, як наркотики руйнують життя колись успішних людей. До того ж за словами міського голови, варто провести серед учнів анонімне опитування щодо проблеми наркоманії, а через рік провести таке ж саме опитування і проаналізувати ефективність Програми.

Отож, Програма з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки передбачає :

- здійснення заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру з питань профілактики й запобігання поширенню наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів та наркотичних речовин;

- участь в організації заходів у рамках всеукраїнських тижнів здорового способу життя, боротьби зі СНІДом, боротьби з наркоманією тощо;

- проведення для дітей та молоді навчальних бесід, тренінгів, консультувань, інших заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя, культури здоров’я, зміцнення психічного здоров’я;

- сприяння створенню та діяльності денних центрів чи молодіжних просторів за місцем проживання в різних мікрорайонах та селах Луцької міської територіальної громади;

- забезпечення діяльності духовно-просвітницьких, творчо-розвиваючих, інтелектуальних гуртків та ІТ-клубів;

- створення та функціювання“ Соціального будинку” — реабілітаційного центру для дітей та підлітків денної форми для лікування залежності. Створення кімнати “Дружньої до дитини”, “Зеленої кімнати”.

На реалізацію Програми з бюджету громади передбачили 7 425,0 тис. грн.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)