Інформація про хід виконання державних програм щодо соціального захисту громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС
Сьогодні у нашому місті чисельність громадян, що мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, становить близько 6 тис. чоловік, з них 679 осіб - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і 2695 дітей.
На реалізацію державних програм з державного бюджету на поточний рік для міста виділено коштів в сумі 6,3 млн грн.
За 11 місяців використано на соціальний захист мешканців міста, які мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи, 5,6 млн грн. Зазначені кошти використані на проведення виплат:
- компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування в сумі 2 млн грн;
- грошових компенсацій сім’ям з дітьми – 1,3 млн грн;
- щорічне оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС – 68,6 тис. грн;
- відшкодування організаціям, установам та підприємствам міста видатків на доплату за роботу на забруднених територіях, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки - 1,9 млн грн;
- відшкодування вартості проїзду – 50 тис. грн.
Починаючи з 2006 року в області пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи забезпечуються відповідно до Порядку затвердженого Волинською обласною радою. На зазначені цілі місту було виділено 443,8 тис. грн на рік. Протягом січня-листопада поточного року використано 406,8 тис. грн: 366,1 тис. грн на відшкодування коштів по пільгових рецептах і 40,7 тис. грн на послуги з безкоштовного зубопротезування.
Одним із видів соціального захисту є санаторно-курортне лікування і оздоровлення постраждалого від аварії на ЧАЕС населення міста. Протягом 2011 року було забезпечено санаторно-курортним лікуванням 111 дітей у складі груп, 45 дітей у супроводі одного з батьків, в тому числі оздоровлено 13 дітей, які визнані інвалідами, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи та 58 осіб, що належать до І та ІІ категорії постраждалих.
З метою підтримки населення міста, яке постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи з міського бюджету в рамках міської Комплексної програми соціального захисту населення на 2011-2015 роки передбачені кошти на проведення виплат грошових допомог до визначних дат, таких як, 25-річниця Чорнобильської катастрофи і Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. На зазначені цілі були виділені кошти в сумі 14,1 тис. грн для виплат грошової допомоги 131 постраждалій особі.
З бюджету міста у 2011 році також виділено 5 тис. грн для здійснення статутної діяльності Луцької міської добровільної організації інвалідів «Спілка Чорнобиль», та 7 тис. грн для поїздки цієї категорії громадян в м. Чорнобиль.
Департамент соціальної політики міської ради
(284184)