1. Головна
  2. Оголошення

Інформація про розмір перерахунків вартості послуг з опалення для категорії “інші споживачі” за жовтень 2023 року

Відповідно до змін, внесених у постанову КМУ від 19.07.2022 № 812, постановою від 22.08.2023 № 896, ціна на природний газ для потреб категорії «інші споживачі» з 1 вересня 2023 року змінюватиметься щомісячно. Як наслідок, щомісяця відбуватимуться зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води ДКП «Луцьктепло» для вищезгаданої категорії споживачів.

Механізм визначення плати за теплову енергію та комунальні послуги відбуватиметься згідно з вимогами Правил користування тепловою енергією, Правил надання послуги з постачання теплової енергії, Правил надання послуги з постачання гарячої води, затверджених постановами КМУ від 03.10.2007 № 1198, від 21.08.2019 № 830 та від 11.12.2019 № 1182. Нарахування за спожиту у жовтні 2023 року теплову енергію, послуги постачання теплової енергії (умовно-змінна частина тарифу) та постачання гарячої води для категорії «інші споживачі» здійснено за діючими тарифами з застосуванням підвищуючого коригуючого коефіцієнта для врахування зміни ціни природного газу.

Так, ціна природного газу, за якою розраховується підприємство для категорії «інші споживачі» у жовтні 2023 року становить 20 163 грн/тис. куб.м з ПДВ, у тарифах на теплову енергію врахована ціна газу 16 390 грн/тис. куб.м з ПДВ. Коефіцієнт перерахунку за надані послуги для категорії «інші споживачі» у жовтні 2023 року склав від 1,144 до 1,218 з урахуванням диференціації тарифів, що визначається згідно з Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

Поряд з тим, інформуємо, що відповідно до вимог вищевказаної постанови перерахунок здійснюється лише з врахуванням підвищення/пониження ціни природного газу, але без врахування зміни вартості послуг з транспортування та його розподілу, зміни ціни електроенергії (з урахуванням вартості послуг з постачання, тарифів на послуги з передачі та розподілу електроенергії), екологічного податку, зміни тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення та інше.

Про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води ДКП «Луцьктепло» інформує споживачів шляхом розміщення інформаційного повідомлення на власному вебсайті, крім того, відповідні коефіцієнти будуть відображені у платіжних документах зазначених споживачів. 

 

 

 

Департамент економічної політики