1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку стартував проєкт в межах Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» «МІСТА ВЗАЄМНОСТІ: Інтеграція через міжкультурний діалог»

У Луцьку стартував проєкт в межах Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» «МІСТА ВЗАЄМНОСТІ: Інтеграція через міжкультурний діалог»

У Луцьку стартував проєкт «МІСТА ВЗАЄМНОСТІ: Інтеграція через міжкультурний діалог» в межах Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ICC), що реалізовується департаментом культури Луцької міської ради у партнерстві з інтеркультурними містами Люблін (Польща) та Павлоград Дніпропетровської області за фінансування Ради Європи.

Сьогодні, 30 червня, в Палаці культури міста Луцька відбувся перший захід проєкту – стартова конференція «Інтеграція через діалог: виклики, можливості, рішення». Захід проходив за участю представників державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, ВПО, національних меншин, університетської спільноти.

 
 
 

В онлайн-форматі до зустрічі долучилися локальні координатори ICC з Луцька, Одеси, Мелітополя, Вінниці, Сум та Павлограда, а також партнерів із Любліна. Модерувала захід Тетяна Гнатів, директор департаменту культури Луцької міської ради. З вітальним словом до учасників конференції звернулася заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк.

“Важливою частиною нашої роботи є взаємопідтримка і взаємодія, адже лише разом можна подолати проблеми, які існують у нашій країні. Я щиро вдячна партнерам з дружних країн за допомогу нашій державі у цей важкий час у мистецькому, гуманітарному, фінансовому та інших напрямках. Проєкт, який ми сьогодні розпочинаємо – про особливу взаємодію. Для кожного з нас це буде свій досвід, своя робота, своє натхнення. Передаю вам вітання від міського голови Ігоря Поліщука, який завжди підтримує різнопланову взаємодію всіх людей, які проживають у громаді, і бажаю успіху та натхнення кожному з вас”, – сказала Ірина Чебелюк.

 

На зв’язок із Луцьком зі Страсбурга вийшла Ріта Мараскалчі, керівниця відділу інклюзії Ради Європи. “Україна залишається найбільшим пріоритетом Ради Європи. Міста Луцьк, Павлоград, Мелітополь, Суми, Вінниця, Одеса дуже активні в нашій програмі. Хочу подякувати всім інтеркультурним містам України за все, що ви робите, починаючи з 2022 року – за допомогу ВПО, біженцям, активу роботу з національними меншинами. Сподіваюся, у цьому проєкті ви також отримаєте гарні результати”, – зазначила Ріта Мараскалчі.

“Для нас це перший пілотний проєкт з українськими містами під час війни. Ми знаємо, що 2022 рік багато змінив для вас. Ви були змушені адаптуватися, переглянути свої пріоритети, і зробили це з великою відвагою та посвяченням. Сьогодні Рада Європи простягає руку у будівництві мостів співпраці з нацменшинами, ВПО та громадськістю. Бажаю вдало реалізувати проєкт, а іншим містам мережі – отримати від вас корисний досвід”, – сказав керівник проєктів відділу інтеркультурної інклюзії Ради Європи Бен Фрімен.

 
 
 

 Учасників проєкту привітав директор Центру міжнародного співробітництва мерії міста Люблін Кшиштоф Становські. “Люблін гордий бути членом мережі інтеркультурних міст, і я радий, що ми можемо реалізовувати спільні проєкти з нашими партнерами в Луцьку. Працюючи над цим проєктом, нам треба пам’ятати, що війна почалася у 2014 році, і такі міста, як Луцьк, прийняли близько 2 млн ВПО. В рамках цього проєкту у нас буде можливість обмінюватися досвідом, переймати найкращі практики відкриття наших міст для всіх мешканців, які цього потребують”, – сказав він.

Від імені Павлограда на конференції виступила Олена Шуліка, заступниця Павлоградського міського голови. “Дякую партнерам з міст Луцьк і Люблін, Раді Європи за підтримку проєкту, і взаємодій, які дають нам крила і натхнення робити справді великі справи сьогодні, під час обстрілів. Ми віримо, що цей проєкт ще більше об’єднає усіх нас в Програмі інтеркультурних міст. Під час війни наше єднання – це особлива сила”, – наголосила Олена Шуліка.  

 Учасників конференції ознайомили з цілями, змістом та очікуваними результатами проєкту Ради Європи «Міста взаємності: Інтеграція через міжкультурний діалог». Проєкт покликаний сприяти соціальній згуртованості та інклюзивності в українських громадах, які сьогодні стають новими домівками для внутрішньо переміщених осіб, людей різного етнічного походження, культури, релігії та досвіду.

 
 

Ключові напрями проєкту.

Підтримка локальних ініціатив у сфері міжкультурного діалогу, інклюзивної освіти, культурного та соціального залучення новоприбулих жителів.

Освітні заходи, тренінги, круглі столи, інтеркультурний форум з розвитку міжкультурних політик.

Створення міжсекторних діалогових платформ на рівні громад. Формування дорожніх карт міжкультурної інтеграції для міст-учасників.

Популяризація досвіду Луцька як прикладу сталого міжкультурного розвитку.

Довідка:

«МІСТА ВЗАЄМНОСТІ: Інтеграція через міжкультурний діалог» – проєкт, який впроваджується у рамках Програми  Ради Європи «Інтеркультурні міста» (Intercultural Cities Programme – ICC). Є одним з чотирьох, відібраних до співфінансування у 2025 році у межах щорічного конкурсу Програми.

Учасники проєкту – інтеркультурні міста: Луцьк та Павлоград (Україна) і Люблін (Польща). До заходів проєкту долучатимуться представники інтеркультурних громад Одеси, Мелітополя, Вінниці, Сум.

 

Цей документ було підготовлено за фінансової підтримки Ради Європи. Погляди, висловлені в ньому, жодним чином не можуть тлумачитися як такі, що відображають офіційну позицію Ради Європи.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)