1. Головна
  2. Оперативна інформація

Інтеркультурний фестиваль "Палітра культур" показав традиції народів, що проживають у місті Луцьку

Інтеркультурний   фестиваль "Палітра культур" показав традиції народів, що проживають у місті Луцьку

   У сьогоднішні святкові дні лучани радісно зустрічають гостей з ближнього і далекого зарубіжжя. Відбувається спілкування, творчі обміни. Під мурами Луцького Замку згуртувалися представники багатьох культурних товариств для участі в інтеркультурному фестивалі "Палітра культур". Він сприяє кращому пізнанню культурних традицій народів, що проживають у місті Луцьку, їхньої історії та сьогодення, формуванню толерантного ставлення до інших культур та навичок, співпраці в інтеркультурному середовищі.

   Атмосферу свята створювали місцеві та закордонні представники польської, чеської, єврейської, вірменської, кримськотатарської, ромської, аргентинської, білоруської та української національностей. На фестивалі можна було сповна відчути національний колорит культури через автентичні музику, пісні, танці, оцінити красу і символічність національного одягу, скуштувати національні страви та доторкнутися до цікавих артефактів етнокультур. Тут можна було придбати сувеніри на ярмарку народних майстрів, взяти участь у презентації національних товариств в “Етнокультурному містечку”, долучитися до гутірок на панелі “ Луцьк інтеркультурний: з глибини віків”, побувати на численних презентаціях культур різних народностей та насолодитися чудовим концертом.

   З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт. «Сьогоднішній фестиваль показує, яка багата наша Україна, яка насичена її культура, скільки народів мирно, дружно вживаються на теренах України і міста Луцька зокрема. Ми збагачуємо один одного, ми доповнюємо один одного і стаємо значно кращими. Наші можливості збільшуються, ми обмінюємося культурами і поглядами. У нашому місті дружно проживають представники багатьох національностей: поляки, чехи, німці, караїми, євреї, роми, болгари, віднедавна кримські татари та інші. Це показує, що наше місто стало рідним для багатьох національностей. І ми разом святкуємо День Незалежності нашої спільної країни. Дай Боже, щоб ми завжди підтримували, розуміли один одного і підставляли один одному плече допомоги. Миру усім нам, і нехай усі найзаповітніші мрії збуваються», - сказав Григорій Пустовіт і вручив Подяки представникам культурних товариств.

   Начальник департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів додала, що вперше у Луцьку відбувається інтеркультурний фестиваль, а також висловила сподівання, що він з кожним роком ставатиме масштабнішим.

 

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 720665, 724727)