1. Головна
  2. Оперативна інформація

Із 17 травня у Луцьку стартує літературна резиденція «Місто натхнення»

Із 17 травня у Луцьку стартує літературна резиденція «Місто натхнення»

Із 17 травня по 20 червня цього року у Луцьку працюватиме перша «Луцька літературна резиденція «Місто натхнення». П’ять тижнів у Луцьку гостюватимуть та працюватимуть відомі українські письменники. Проєкт присвячений 150-літтю від дня народження Лесі Українки.

За задумом організаторів, місія Луцької літературної резиденції полягає у популяризації міста як мистецького осередку, привабливої туристичної локації, а також міста як українського та європейського культурного центру. Тож вже з 17 травня до Луцька завітають: Мирослав Лаюк, Оксана Забужко, Катерина Калитко, Макс Кідрук, Любко Дереш.

Фіналізуватиме першу резиденцію збірка творів, написаних резидентами у Луцьку про Луцьк і лучан. До збірки увійдуть твори, в яких Луцьк є місцем подій, героєм чи містом персонажів.

Сьогодні, 14 травня, за участю представників влади, науковців та літературознавців відбулась пресконференція.

 
 

Заступник міського голови Ірина Чебелюк передала вітання учасникам заходу від міського голови Ігоря Поліщука. “Луцьк — це неймовірне місто, воно особливе, манить своєю атмосферою вуличок, де сучасність тісно переплітається з історією. Місто розвивається та росте, завжди відкрите для туристів. Зараз наша громада розширилась, і ми працюємо над новими локаціями. Цікаво буде шукати на сторінках книг про наше місто. Тож з нетерпінням чекаємо на зустрічі з письменниками”, - зауважила вона під час виступу.

 
 

Присутня на заході народний депутат України Ірина Констанкевич відзначила важливість проєкту й зворушена тим, що відомі українські письменники у своїх творах популяризуватимуть наше рідне місто як туристичну локацію. Вона висловила свою підтримку у реалізації такої ініціативи. “Ви акцентуєте увагу на сучасних письменниках, яких читає молодь. Це дуже тішить. Луцьк та Волинь, беззаперечно, знайде своє віддзеркалення у їх текстах. Думаю, що ця синергія дасть щось більше”, - зазначила вона й побажала усім учасникам проєкту народжувати нове, цікаве, яскраве та стимулювала молодь до читання.

Запрошені письменники у програмі Zoom також мали можливість привітати учасників проєкту. До слова, першим, вже у понеділок, 17 травня, до Луцька приїде Мирослав Лаюк.

 
 
 

Програма першої резиденції максимально враховує карантинні обмеження задля безпеки учасників та відвідувачів. Заплановано мінімум велелюдних форматів, проте читання та зустрічі з шанувальниками на відкритих майданчиках все ж будуть. 

Нагадаємо, партнери проєкту: програмна директорка Litosvita Світлана Привалова, менеджерка культурних індустрій Ірина Плехова, менеджерка книжкових проєктів Юлія Лактіонова, видавництво “Комора” (м. Київ), а також партнер-меценат проєкту — міжнародна рекрутингова компанія “Jobian”. Медіапартнери проєкту: “Суспільне Волинь”, щоденна всеукраїнська газета “День”, канал соціальних новин “Перший”.

 


 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)