1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Хто добре діагностує - той добре лікує”: у міській клінічній лікарні з’явився новітній рентген-діагностичний комплекс

“Хто добре діагностує - той добре лікує”: у міській клінічній лікарні з’явився  новітній рентген-діагностичний комплекс

Сьогодні у КП “Луцька міська клінічна лікарня” презентували роботу нового рентгенологічного комплексу європейського виробництва. Це дистанційно керований діагностичний комплекс на 3 робочих місця, який дозволяє проводити рентгенівські дослідження не тільки в сфері екстреної медицини та травматології, але і в гастроентерології, пульмонології, урології, гінекології та інших.

 
 
 

Оглянути роботу нового обладнання прийшли секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, начальник управління охорони здоров’я Віктор Глухманюк. Оскільки одним із найважливіших пріоритетів міської влади є здоров’я лучан, на потреби медичної галузі завжди спрямовуються значні кошти. На придбання нового рентгенологічного обладнання для міської клінічної лікарні було виділено 8 млн 395 тис. грн. Для встановлення цього комплексу було проведено капітальний ремонт приміщень згідно усіх вимог радіаційної безпеки загальною вартістю 1 млн 111 тис грн, додатково виділених із бюджету міста.

 
 
 
 

За словами головного лікаря КП “Луцька міська клінічна лікарня” Лариси Духневич, рентгенівський апарат, який донедавна використовувався у Луцькій міській клінічній лікарні, був виготовлений ще у 1977 році. Щорічно в закладі виконується понад 45 тисяч рентгенографій. Традиційна рентгенографія з фіксацією на плівку мала суттєві недоліки. Тому з розвитком техніки на зміну їй прийшла цифрова рентгенографія. “Сьогодні завдяки сприянню міської влади ми отримали сучасний, новий, багатофункціональний рентген-апарат, аналогів якому немає на Волині, і навіть у сусідній Рівненщині. Від імені усього медичного колективу міської лікарні ми дякуємо керівникам міста та депутатському корпусу за виділені кошти. Здоров’я — це безцінний дар, а медичні послуги повинні бути якісними та доступними для усіх”, - сказала вона.

 

Радник міського голови Ігор Поліщук привітав працівників міської лікарні із важливим досягненням- цьогоріч згідно рейтингу USAID Луцька міська клінічна лікарня стала кращою у Волинській області та була визначена як перспективна лікарня інтенсивного лікування. За його словами, це абсолютно заслужено, адже лікарі, які тут працюють,- справжні професіонали своєї справи. “Ми розуміємо, що швидке та ефективне лікування захворювань, надання кваліфікованої допомоги пацієнтам неможливе без якісної та своєчасної діагностики. Тепер у міській лікарні на заміну старому рентгенологічному обладнанню,що вже вичерпало ресурс, з’явився новий сучасний рентгенівський комплекс. Нехай він допомагає вам у роботі, рятує життя та здоров’я тим, хто цього потребує”, - зазначив Ігор Поліщук.

 

“Нове, сучасне обладнання у медичних установах- це крок вперед. Це надія на те, що буде поставлений точний діагноз, від якого залежить лікування та видужання. Це наше з вами спільне досягнення. Вісім мільйонів гривень — це значні кошти, але високоточне медичне обладнання цього вартує, бо це інвестиція у здоров’я лучан”, - наголосив секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

 
 

Присутні мали можливість ознайомитися із роботою високоефективної універсальної рентгенівської системи. Як розповідають працівники відділення інтроскопії та функціональної діагностики, важливою перевагою є низька доза опромінення, адже замість рентгенівської плівки застосовують спеціальні детектори, які є більш чутливими і в той же час не мають недоліків рентгенівської плівки, висока якість зображення за рахунок більш досконалої конструкції детекторів, у порівнянні з плівкою, висока інформативність, можливість збільшення зображення, коригування контрастності та яскравості. Це дозволяє лікарю-рентгенологу виявити найменші ознаки порушення структури тканини пацієнта.

 

Відтепер є можливість зберігання інформації будь-який час і без втрати якості, як це було із плівковими знімками. Зображення зберігається на цифрових носіях, може передаватися на них чи через мережу Інтернет в інші центри. Пацієнту рентгенограму можна видати на CD або роздрукувати на лазерному принтері сухого друку з надзвичайно високою якістю.

 

Проведення рентгенологічного обстеження пацієнтів буде проводитись всім мешканцям міста та області, що дозволить вчасно діагностувати захворювання та призначати відповідне лікування.

“Успішна діагностика є запорукою правильного лікування захворювань. Донедавна у Луцькій міській лікарні функціонував застарілий рентгенапарат, який працював із плівковими знімками. А зараз завдяки коштам, виділеним із міського бюджету, для потреб закладу придбано нове, сучасне обладнання, яке працює із цифровими технологіями. Це дає змогу економити кошти на проявлення плівки, а зображення зберігаються на цифрових носіях тривалий час і без втрати якості.

Близько 30 тисяч лучан щороку користуються послугами цього апарату. Тож тепер пацієнтам доступна швидка, точна, безпечна діагностика”,-акцентував радник міського голови Ігор Поліщук.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)