Клінічний пологовий будинок: підсумки року

Відбулась підсумкова медична рада у комунальному закладі «Луцький клінічний пологовий будинок». У роботі медради взяли участь заступник начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук.
Головний лікар закладу у своїй доповіді проінформував про досягнення закладу, проаналізував показники діяльності та намітив напрямки діяльності у 2014 році. Було відзначено, що за останні п’ять років не допущено випадків гнійно-септичних захворювань серед новонароджених та породіль. Не допущено випадків материнської смертності. Усі відділення забезпечені медичними препаратами для надання невідкладної допомоги. Виконано план по донорству. Виконано основні заходи, передбачені управлінням охорони здоров’я міської ради, виконавчого комітету в частині, що стосується охорони материнства та дитинства.
Усі відділення повністю комп’ютеризовано з виходом в мережу Інтернет. Заклад успішно співпрацює з міжнародними організаціями, зокрема, в рамках Україно-Швейцарської Програми «Здоров’я матері та дитини» та програми «Разом до здорового майбутнього», яка фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку.
Колективом закладу протягом 2013 р. залучено позабюджетних коштів на суму 851 843 тис.грн, що на 284 тис.грн більше як у 2012 р. За них, для потреб закладу, закуплено нову медичну апаратуру – 2 фетальні монітори, проведено ремонт та повірку медичної апаратури, придбано розхідні матеріали для медичної апаратури, медикаменти та перев’язувальні матеріали, засоби для підтримання санітарно-епідемічного режиму, господарські товари, бланки медичні та ін.
Витрати на одного хворого за добу (ліжко-день) по стаціонару та одне відвідування по жіночій консультації:
- медикаменти (стаціонар) - 3,59 грн.
- медикаменти (жіноча консультація) - 0,15 коп.
- харчування (стаціонар) - 4,04 грн.
- денний стаціонар - 10 коп.
- загальна вартість витрат на один ліжко-день - 346,67грн.
План ліжко-днів виконано на 106%. Прийнято пологів - 4547, на 74 менше, ніж у минулому році, із них 2437 у жительок м.Луцька, що на 83 менше ніж у минулому році. Не зменшується кількість пологів у закладі жительками Волинської обл., що складає – 40,2% (2010р.-40,1), інших областей - до 6,3%. Цей показник вказує на високий імідж закладу, комфортні умови перебування пацієнток, та високу кваліфікацію медичного персоналу.
Пацієнтки з районів області, як правило, поступають зі складною, поєднаною та запущеною патологією, що створює напружені умови для надання їм медичної допомоги, потребує залучення спеціалістів інших лікувальних закладів (судинні хірурги, кардіологи, інфекціоністи, пульмонологи та інші). Кількість сімейних пологів - 89,4% - це на рівні європейських показників. Не було пологів поза стаціонаром. З кожним роком зростають передчасні пологи (22-37 тижнів вагітності), 2010 р. – 4,9%; 2012р. – 5,6%. Це вимагає систематичної роботи щодо їх попередження, діагностики на початкових стадіях, адже народжуються діти з низькою вагою (особливо 500-1000 г; 1000-1500 г). Вони потребують довготривалого вартісного медикаментозного лікування (куросурф, неосурф), апаратного забезпечення та реабілітації. Частота розроджень шляхом операції « кесарів розтин» – 23,8% з них у жительок м.Луцька – 21,5 %, жительок Волинської обл. – 27,5% Це є невисоким показником, якщо врахувати, що наш заклад надає медичну допомогу Ш-го рівня для всіх районів Волинської області. Ведення родів після кесарського розтину через природні родові шляхи, він складає 19,3% . Перинатальні втрати зменшились в 2 рази, що складає 6,1 : 1000 ( 28 випадків).
Рання неонатальна смертність знизилась у 2 рази і складає 2:1000. Не було відмов матерів від своїх дітей. Знизився відсоток профоглядів жінок до 31,4% (а це виявлення передракових захворювань та раку на ранніх стадіях і збереження життя), але це не є виною медичних працівників, а роботодавців. Успішно впроваджується регіональна анестезія з поодиноких випадків у 2011р. до 11,6% у 2013р.
Відсоток атестованих медичних працівників із тих, які підлягали атестації, складає 100%. Завдяки злагодженій роботі колективу, заклад у 2013 р. виконав поставлені перед ним завдання.
Проблемні питання та плани на 2014 рік:
Вирішення питання фінансування акушерської допомоги жителькам області та новонародженим. Придбання вкрай необхідного сучасного медичного обладнання (апарати штучної вентиляції легень для новонароджених, пульсоксиметри, дозатори, лампи фототерапії, інкубатори, наркозно-дихальна апаратура для дорослих, фетальні монітори для визначення стану внутріутробного плоду згідно вимог клінічних протоколів, інфузомати, шприцеві насоси, дефібрилятор, кольпоскопи, гістероскопи). Виділення коштів на виконання міських цільових програм: «Поліпшення репродуктивного здоров’я населення міста» та «Боротьба з онкологічними захворюваннями». Ремонт приміщень відділення жіночої консультації (у першу чергу, даху, ліфтів). Виділення коштів на протипожежні заходи. Забезпечення постійної фінансової дисципліни, економії та збереження наявних матеріальних ресурсів.
Особливу подяку Михайло Токарчук висловив благодійному фонду «Фонд Ігоря Палиці - Новий Луцьк» за забезпечення закладу препаратами «Куросурф», «Неосурф», сучасним кислотно-лужним аналізатором (на загальну суму 406 тис.грн) та Україно-Швейцарській програмі «Здоров’я матері та дитини» за ультразвуковий апарат (473.3 тис. грн), що дозволило проводити своєчасну діагностику та лікування недоношених дітей.
У своєму виступі заступник начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук подякував працівникам за злагоджену роботу, високі досягнення у місті високого показника народжуваності (14.29 на 1000 середньорічного населення) і відповідно високого позитивного приросту населення (+4.93) та низького показника малюкової смертності (3.96 на 1000 народжених живими), які є найнижчими серед обласних центрів України.
Управління охорони здоров’я