Князь Любарт приймав гостей у Луцькому замку

Проведення арт-шоу „Ніч у Луцьку замку” уже стало доброю традицією, яка щороку скликає лучан та гостей міста із різних куточків України та Європи, аби надати можливість поринути в атмосферу середньовіччя, у період Великого князівства Литовського, коли у Луцьку гостили монархи провідних європейських країн.
Цього року вже всьоме, у ніч з 29 на 30 червня, стародавній Лучеськ гостинно відкрив двері для своїх відвідувачів.
Міський голова Микола Романюк також радів з того, що вчергове у нашому місті проводиться такий фестиваль. Він подякував начальнику управління культури міської ради Тетяні Гнатів за організацію цього заходу, адже щороку він розширюється, вигадується щось нове. „Фестиваль живе і обов’язково продовжуватиме жити. Щороку ми поринаємо у віки, в історію цього замку, нашої держави. І це лише частинка данини, яку ми віддаємо нашим предкам, розповідаючи світу та людям про історію величного Луцького замку”, - зазначив він.
Передувала заходу прес-конференція, під час якої були представлені учасники арт-шоу.
Луцький міський голова Микола Романюк висловив щиру вдячність учасникам, організаторам та спонсорам заходу й вручив їм подяки.
Зокрема, зауважив, що на цьогорічний фестиваль з міського бюджету коштів не витрачено. Генеральним партнером арт-шоу «Ніч у Луцькому замку – 2013» була торгівельна марка WOG – перша національна мережа автозаправних комплексів. Партнерами заходу також виступили торгова марка «Торчин», Волинський обласний благодійний фонд «Волинська родина» за підтримки Ігоря Єремеєва, ПАТ «ТЕРЕМНО ХЛІБ». Генеральним інформаційним партнером виступила Волинська обласна державна телерадіокомпанія, а також багато інших ЗМІ, серед яких провідні всеукраїнські та місцеві радіостанції, газети, телеканали та Інтернет-видання.
Найочікованішою була зустріч із спеціальним гостем «Ночі у Луцькому замку 2013» Ніно Катамадзе. Вона відзначила важливість проведення таких фестивалів, адже за її словами, з великим почуттям ставиться до такої справи.
Приємно було чути від грузинської джазової співачки схвальні відгуки про наше місто. Зокрема, зазначила, що вражена величчю Луцького замку, міста Луцьк та гостинністю лучан. „У меня глаза разбегаются от театральных средневековых героев. Мне кажется, что я в сказке. Благодаря этому замку мы здесь вместе”, - поділилась враженнями вона й зауважила, що ми повинні робити все, аби наші діти розуміли важливість кожного дня. Ніно Катамадзе також подякувала організаторам заходу та всім учасникам.
У середині замку гостей дійства у театралізованій формі зустрічала королівська знать, лунала середньовічна музика, що одразу ж занурювало у середньовічну атмосферу.
Кожен мав можливість придбати собі на згадку сувенір, поспостерігати за роботою ковалів, майстрів народної творчості, художників, ремісників, скуштувати напоїв чи страв, приготованих за стародавніми рецептами.
Гостей дійства пригощали: кафе „Хатинка” та „Гостинний двір”, кав’ярні „Фондю” та „Дім кави”, виробництво „Квас Луцький”, ресторан „Данко”, ТМ «ZEMAN» , ТМ «Wine Time», винороб Олександр Пауш, харчевня «Веселий Бурдюк», «EcoTatco».
Були й представлені смаколики від ПАТ «Теремно Хліб»: різні види хлібу, смачні здобні та кондитерські вироби з листкового тіста, печиво з пісочного тіста тощо.
За прадавньої традицією без господаря замку мистецьке дійство не починається. Тож „князь Любарт”, роль якого виконував народний артист України Олександр Якимчук, історичний господар маєтку, як і в ранньому середньовіччі, приймав гостей із різних куточків України та світу. „На гостину до себе запрошую!”, - кілька разів лунало з його уст. Він зачитав „наказ”, у якому заповідав Луцькому міському голові Миколі Романюку оберігати громаду міста: „аби в спокої та мирі жили”.
Міський голова привітав лучан та гостей міста, подякував їм за те, що завітали до Луцького замку, аби вшанувати традиції українського народу та знову зануритись у історію Великого князівства Литовського. Микола Романюк ще раз подякував усім учасникам фестивалю, неперевершеній грузинській співачці Ніно Катамадзе й побажав усім гарної ночі у Луцькому замку.
Промовистою та символічною була церемонія запалення вогню. Адже „князь Любарт” передав факели Миколі Романюку, Володимиру Войтовичу, голові обласної ради та Сергію Ющаку, заступнику голови облдержадміністрації, які виконали роль стародавніх мужів міста.
Зі свідчатами у руках у супроводі учасників клубу Аквітанія та „князя Любарта” вони підійшли до «Корони» та передали факели лицарям, які запалили вогонь.
„Хай горить вогонь Луцького замку! На гостину до себе запрошую!», - вчергове пролунало з уст „князя Любарта”.
„Вогонь – це символічне творіння Бога, яке до себе привертає, заспокоює, надихає. Це очищення душ наших”, - поділився враженнями від запалення вогню міський голова Микола Романюк.
Потому присутні продовжили мандрівку середньовіччям у церкві Іонна Богослова. Там лучан та гостей фестивалю вразила художниця із Києва світловою інсталяцією «З глибини віків». Сучасною технікою малювання світлом вона зобразила на специфічному екрані старовинну церкву Іонна Богослова.
Цьогоріч на відвідувачів очікувало багато приємних сюрпризів і несподіванок. Опівночі стародавній замок ожив у 3D відеоінсталяції «Містерія часу». Присутні захоплено споглядали на тривимірне відеозображення, яке проектували на В’їзній вежі замку. Стіни стародавньої твердині рухались у ритмі музики, руйнувались і зводились, на них з’являлися лицарі, князь Любарт та величний птах орел – як символ мужності й непереможності. У кінці відеоінсталяції на вежі зобразили герб міста Луцька.
Протягом ночі лучани та гості міста насолоджувались музичним діалогом від середньовічних до запальних сучасних пісень. Герої у древніх костюмах відтворювали атмосферу стародавніх гулянь, запрошуючи усіх присутніх взяти участь у загальних веселощах. Святковий настрій, позитивні емоції учасників дійства передавалися гостям свята, а музика і танці полонили серця.
Зокрема, давню епоху відтворювали театри стародавнього танцю «Belriguardo» (Польща) та «Джойссанс» (м.Київ), музичні гурти середньовічної музики «Euphorica» (Чехія), «Irdorath» (Білорусь), клуби історичної реконструкції «Паладін» (м.Львів) та «Аквітанія» і «Лучеськ» (м.Луцьк), які демонструватимуть лицарські бої та майстер-класи стрільби із лука.
Містерію ночі доповнювали театр вогню «К.О.Т» з Києва, а також театралізована подорож «Сходження до світла» у В'їзній вежі, що відбувалсь щогодини.
Сучасне музичне мистецтво представляв молодий і популярний литовський гурт «Zalvarinis».
Кульмінацією дійства став виступ Ніно Катамадзе & Insight (Грузія), з якими присутні зустріли світанок.
Організатори заходу зробили все можливе, аби Ніч у Луцькому замку - 2013 залишала незабутні враження у лучан та гостей міста.
Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)