Комісія заслухала керівників підприємств, які боргують заробітну плату
Сьогодні у залі засідань Луцької міської ради відбулося спільне засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста за участі керівників підприємств-боржників міста.
Комісія розглянула питання: Про стан своєчасності оплати праці та виконання графіка погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста; Про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників; Про заходи щодо легалізації трудових відносин та оплати праці у фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність на ринках міста.
Начальник відділу праці департаменту економічної політики Інна Савчук доповідала з двох перших питань. Вона повідомила, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 1 березня 2016 року сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту становила 5021,7 тис. грн, із яких 4053,1 тис. грн заборгували своїм працівникам 7 економічно активних підприємств, 59,9 тис. грн. - економічно неактивна Волинська філія ПАТ «УСК «ГАРАНТ-АВТО» та 908,7 тис. грн – заборгованість підприємства-банкрута ЗАТ «Західпромбуд». У порівнянні з початком року на економічно активних підприємствах значно зросла сума невиплаченої вчасно заробітної плати – станом на 1 січня 2016 вона складала 3030,3 тис. грн, збільшилась і кількість підприємств-боржників (7 проти 5).
Відповідно до протокольного рішення засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших виплат від 5 лютого 2016 року та листа Міністерства соціальної політики України від 23 лютого 2016 року № 2563/0/14-16/13 у місті було розроблено графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підставі розроблених економічно активними підприємствами-боржниками графіків погашення. Відповідно до взятих на себе зобов’язань, усі ці підприємства протягом першого півріччя 2016 року ліквідують борги з оплати праці.
Інформуючи про фактичний рівень середньої заробітної плати найманих працівників, Інна Савчук акцентувала, що питання забезпечення належного рівня оплати праці найманих працівників підприємств, установ та організацій міста постійно перебувають під особливою увагою. У числі основних завдань Програми економічного і соціального розвитку міста на 2016-2017 роки передбачено забезпечити зростання рівня середньомісячної заробітної плати штатних працівників економічно активного сектору та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати.
З метою впливу на ситуацію департаментом економічної політики міської ради здійснюється щомісячний моніторинг рівня середньої заробітної плати на підприємствах міста. Встановлено, що за результатами 2015 року середня заробітна плата по місту склалась на рівні 3383 грн. У цей же час, за даними органу статистики, в січні 2016 року в 10-ти підприємств міста середня заробітна плата не перевищувала законодавчо визначеного рівня мінімальної заробітної плати. З метою забезпечення належного рівня оплати праці у березні місяці 2016 року керівникам підприємств із рівнем середньої заробітної плати нижче розміру гарантованої державою мінімальної заробітної плати було направлено листи для вжиття відповідних заходів.
Про заходи щодо легалізації трудових відносин та оплати праці у фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність на ринках міста, інформував начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області Ігор Невар. Він повідомив, що 3446 громадян, здійснюючи торгівлю на ринках міста, не сплачують податки, тому бюджет міста недоотримав 5 мільйонів гривень. Він закликав громадян до добровільної сплати податків і легалізувати трудові відносини із найманими працівниками.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)