1. Головна
  2. Оперативна інформація

Комунальні заклади забезпечені альтернативними джерелами живлення на випадок відсутності електроенергії

У контексті відключень електроенергії внаслідок пошкодження енергетичної інфраструктури в Україні російськими обстрілами, сьогодні надзвичайно важливим є питання підготовки до опалювального сезону 2024-2025 років.

З 2022 року Луцька міська рада проводить системну роботу над забезпеченням наших закладів альтернативними джерелами живлення, відтак комунальні заклади та підприємства забезпечені дизель -г енераторами, бензиновими генераторами та іншими джерелами альтернативного живлення на випадок відсутності електроенергії.

На КП “Луцькводоканал” встановлено 34 генератори загальною потужністю 1,5мВт, 12 з них - змонтовано на основних важливих об’єктах - каналізаційних насосних станціях і водозаборах.

Для забезпечення роботи дизель-генераторів підприємству необхідно щодобово 12 тисяч літрів палива.

ДКП “Луцьктепло” має 46 генераторів загальною потужністю 6,45 мВт, які дадуть можливість не припиняти подачу теплопостачання. Зокрема, це 33 дизельні генератори та 13 бензинових. Щоб забезпечити роботу цих генераторів необхідно майже 30 тисяч літрів дизпалива та 1300 літрів бензину щодобово.

Забезпечені альтернативними джерелами живлення й заклади охорони здоров’я. Зокрема, комунальні підприємства “Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади”, “Луцький клінічний пологовий будинок” та “Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади”. Вони встановили 11 бензинових та дизельних генераторів загальною потужністю 986 кВт. На забезпечення їх роботи щодоби необхідно 3175 літрів дизпалива та 227 літрів бензину.

Велику кількість генераторів придбано за кошти міського бюджету, але й значну кількість надали міжнародні партнери, за що Луцька міська територіальна громада їм щиро дякує.

Звичайно, генератори не зможуть замінити стандартне стабільне й потужне постачання електроенергії, однак при зупиненні електропостачання на кілька днів дозволять не допустити катастрофи в наданні послуг опалення, водопостачання й водовідведення та зможуть забезпечити стабільну роботу міських лікувальних закладів на тривалий період.

Нагадаємо, що в нашій громаді обладнано понад 60 пунктів обігріву з пічками-буржуйками, тепловими гарматами та компактними дизель -генераторами.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)