1. Головна
  2. Оперативна інформація

КОРОНАВІРУС. Пам’ятка про самоізоляцію

Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми. Наприклад: близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин.

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте сімейному лікареві або на Урядову гарячу лінію: 1545.

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

▪ Ви очікуєте результатів тесту на коронавірус COVID-19;

▪ Ви близько контактували з особами, які захворіли на коронавірусну інфекцію;

▪ Ви нещодавно повернулись з країн, де зареєстровані випадки захворювань на коронавірусну інфекцію, – навіть якщо у вас відсутні симптоми, – або відчуваєте кашель, ускладнення дихання, підвищення температури.

Самоізоляція повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Взнайте і збережіть контакти вашого лікаря, повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою, туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про особисту гігієну, регулярне миття рук з милом, вологе прибирання поверхонь, прикривати рот під час кашлю серветками або хустинками. Під час необхідних контактів із людьми обов᾽язково одягайте медичну маску. Кип᾽ятіть або дезінфікуйте багаторазові хустинки і забруднені предмети побуту. Не забруднюйте довкілля використаними масками, серветками тощо.

Якщо у вас є домашні тварини, ізолюйте себе від них або максимально мінімізуйте контакт із ними.

Мінімізуйте походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягніть маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю. Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою й повідомте про свою історію подорожей і контакти з особами, особливо з хворими на гострі респіраторні захворювання.

Пам'ятка

 

Луцьке міське управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області