1. Головна
  2. Оперативна інформація

КП «Луцькводоканал» запрошує на презентацію геоінформаційної системи управління мережами

Запрошуємо представників засобів масової інформації взяти участь у презентації проекту «Геоінформаційні системи в ЖКГ» на прикладі Луцькводоканалу. Захід відбудеться 18 вересня 2019 року о 15:00 в приміщенні Луцької міської ради, кабінет №105.

Нагадаємо, на підприємстві «Луцькводоканал» триває робота над впровадженням проекту, що дозволить здійснити ревізію усіх існуючих мереж водопостачання та водовідведення у Луцьку, управляти діяльністю мереж за допомогою точної електронної карти, виявляти достовірне розташування усіх проблемних зон та поступово усувати їх, забезпечити економне використання і достатнє постачання питної води, регулювати точний контроль тиску в трубопроводах, а також впроваджувати ряд ефективних енергозберігаючих заходів.

Даний проект необхідний для налагодження якісної роботи та подальшого розвитку підприємства.

Геоінформаційна система в майбутньому забезпечить ряд ефективних можливостей:

- дозволить здійснити повну інвентаризацію усіх мереж водопостачання і водовідведення, отримати достовірну і повну інформацію про всі елементи, їх розташування, технічний стан, виконати більш точну прив'язку об'єктів мережі до місцевості;

- візуально відтворити схеми усіх колодязів/камер;

- виявити недостатні та надлишкові тиски в системі;

знайти перевантажені ділянки мереж, що обмежують пропускну здатність трубопроводів;

- здійснювати щорічний аналіз, оцінку та поліпшення роботи мереж та об’єктів;

- спрогнозувати подальший розвиток та обслуговування мереж, їх модернізацію та оновлення;

геоінформаційна система дозволить зібрати всі дані в єдиному електронному комплексі, щоденно оновлювати інформацію про елементи мережі, грамотно та ефективно налагодити взаємодію всіх підрозділів підприємства.

Проект реалізується за кошти міського бюджету і є прямою високотехнологічною інвестицією в розвиток КП «Луцькводоканал». Це вагомий вклад у майбутнє і можливість використання сучасних технологій, які дозволять вивести підприємство на абсолютно новий прогресивний рівень.

Очікуваний економічний ефект від впровадження геоінформаційної системи дозволить підприємству вивільнити мільйони гривень, значно знизити відсоток витрат води в системі та раціонально використовувати енергетичні ресурси, оптимізувати технологічні процеси, що також суттєво знизить витрати підприємства.

З-поміж інших численних переваг геоінформаційної системи – можливість економії енергетичних ресурсів із допомогою зменшення надлишкової води, що подається споживачам, визначивши точний розподіл тиску, місць надмірного або недостатнього водопостачання, супутніх втрат тощо. Оперативна обробка аварій водоводів і колекторів дозволить швидко усувати наслідки та відновлювати оптимальну структуру мережі. Система забезпечить можливість контролювати потоки і напрямки питної води, визначати проблемні зони, ввести чіткі розрахунки та планувати подальші кроки, спрямовані на поліпшення послуг.

Наразі готовність введення в дію геоінформаційної системи (ГІС) на підприємстві КП «Луцькводоканал» – близько 80%.

 

КП «Луцькводоканал»