1. Головна
  2. Оперативна інформація

Культура Луцька. Відомі люди:Микола Головань

Культура Луцька. Відомі люди:Микола Головань

09 січня відзначає день народження Микола Микитович ГОЛОВАНЬ – скульптор, почесний громадянин міста Луцька.

Бажаємо іменнику міцного здоров’я, натхнення, задоволення від активної плідної роботи та нових цікавих ідей на многії літа!

Микола ГОЛОВАНЬ – скульптор, творець будинку - архітектурної пам'ятки сучасності, розташованої на території історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

 

Навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша.

У 1971 році відкрив першу персональну виставку у кінотеатрі «Промінь»: скульптура, живопис, графіка.

Брав участь в скульптурних пленерах у місті Луцьку «Пам’ять крізь віки» (2001 р.) та садово-паркової культури у Франції (2002 р.).

 

У місті Луцьку руками Миколи Голованя виготовлено композиції для Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, елементи дитячого містечка «Диво», пам'ятний знак на місці поховання розстріляних в’язнів, а також пам’ятники загиблим воїнам-афганцям в селі Линів Локачинського району Волинської області, пам’ятний хрест в Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви». Дім Голованя входить до ТОП-5 екстравагантних будівель України. Ця споруда прикрашена більше, ніж п’ятьмастами скульптурами різних стилів.

На виставці під назвою «Рисунки» у Галереї мистецтв ВО НСХУ було представлено близько 200 графічних творів, створених майстром протягом кількох десятків років.

 

У 2016 році за вагомий внесок у розвиток естетичного і високохудожнього середовища в місті Луцьку, а також популяризацію образотворчого мистецтва, скульптору присвоєно звання «Почесний громадянин міста Луцька».

 

Департамент культури Луцької міської ради