КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3» надає медичну допомогу лучанам та жителям навколишніх сіл
Члени виконавчого комітету взяли до відома інформацію про роботу комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3».
Директор КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Віктор Максимюк повідомив, що комунальний заклад «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3» є правонаступником комунального закладу «Луцька міська поліклініка №3» з 2014 року. Основною метою діяльності закладу є для надання кваліфікованої амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню закріпленої території міста. Лікарями загальної практики сімейної медицини закладу, при відсутності педіатрів в штаті, надається медична допомога як дорослому населенню, так і дитячому, що перебуває на обліку.
Відповідно до статистичних даних в закладі станом на 01.01.2016 року обслуговується по первинному рівню 25366 дорослого та 1232 дитячого населення. Враховуючи розташування закладу, мають місце звернення громадян, що не проживають на території обслуговування закладу, а є здебільшого жителями прилеглих сіл. У 2016 році таких звернень було 10333 (10077 — дорослі, 163 — діти, 93 — підлітки). Із них первинно за медичною допомогою в заклад звернулись: 4581 — дорослих, 113 — дітей.
По вторинному рівню вузькими спеціалістами обслуговуються 47430 осіб.
Пільгова категорія громадян становить – 1805 осіб, в тому числі постраждалих від аварії на ЧАЕС -99 осіб, інваліди війни-46 осіб, учасники бойових дій -141 осіб, учасники війни та тилу - 433 особи, прирівняні до них особи - 72 , репресованих осіб - 34.
Налагоджена робота по наданню медичної допомоги учасникам АТО і членам їх сімей, а також переселеним з тимчасово окупованих територій . Заклад розрахований на 300 відвідувань в зміну, 600 відвідувань в день.
В структуру закладу входять: Амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги №1 і №2, загально поліклінічне відділення, відділення денного стаціонару, відділення клініко-лабораторної діагностики, Пункт невідкладної медичної допомоги, а також медичний пункт, який знаходяться поза межами закладу (Цукровий завод) оснащений обладнанням, оргтехнікою і матеріалами для надання медичної допомоги.
Медична допомога в закладі надається по 15 спеціальностях. Станом на 01.01.2017 року розгорнуто 13 територіальних сімейних дільниць, в середньому на дільницю припадає по 2217 людини (при нормативі - 1500 осіб, в тому числі 300 дітей).
В закладі працює 37 лікарів, з яких вищу кваліфікаційну категорію мають 23, що становить 62 %, першу категорію - 7(18 %), другу категорію – 4 (10 %).
За 2016 рік атестовано: лікарів - 4 ; середнього медперсоналу — 8.
Проводиться система комп’ютеризації роботи відділень та робочих місць.
За рік в адміністрацію закладу надійшло 338 письмових 183 усних звернень.
Оглянуто 100 % ветеранів війни, в т.ч. 100% інваліди ВВв та учасники бойових дій.
Планові показники роботи закладу виконані: відвідування – 224727 (96,8 %), з них до лікарів ЗПСМ – 81588 (106%) (основні показники роботи закладу додаються).
Періодичні профілактичні медогляди працівників, що зайняті в шкідливих умовах праці проводяться відповідно до затвердженого плану-графіка. Так підлягало огляду 534 осіб, оглянуто 534 особи (100%). Також у профілактичному відділенні пройшли медичні огляди: водії – 273 осіб, виїжджаючих за кордон – 10 осіб, на право володіння зброєю – 38 осіб, попередній медичний огляд – 425 особи, на відвідування плавального басейну – 156 особи. Крім того, проводились медичні огляди декретованого контингенту та пільгового населення (оглянуті працівники галузі освіти – 1990 особи).
Кошторисом затверджено видатків на 2016 рік - 8019,1тис.грн., профінансовано 7866,8 тис.грн.
На спеціальний рахунок закладу надійшло 196,4тис грн. в т.ч. від оренди - 50,3 тис. грн., та медичних оглядів 146,1 тис. грн. Використано на потреби закладу 118,9 тис. грн.
Згідно п.4 ст.13 Бюджетного кодексу України, Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» надійшло благодійних внесків, грандів та дарунків на суму 51,0 тис. грн. Кошти були використані на потреби закладу в сумі 48,6 тис. грн.
В закладі працює медична лікарська комісія призивної дільниці Луцького міськрайонного військового комісаріату (строкова служба) та постійно діюча військово-медична комісія по обстеженню громадян, які виявили бажання служити в збройних силах України по контракту, або підлягають мобілізації. Для організації безперебійного проведення вказаних медичних оглядів затрачено більше 70 тис. грн. Виділено із бюджету міста 30 тис. грн.
Санітарно-освітня робота в закладі направлена на пропаганду здорового способу життя, підняття санітарної культури і медичних знань населення, для чого використовувались засоби масової інформації: газети, радіо, телебачення.
Крім того, за період своєї діяльності закладом: отримано безстрокову ліцензію на право провадження діяльності з медичної практики; отримано ліцензію на право провадження господарської діяльності наркотичними засобами, психотропними речовинами та їх прекурсорами; закуплено автомобіль «Газель», проведено облаштування його газовою апаратурою і введено в експлуатацію для обслуговування викликів пункту невідкладної медичної допомоги; заклад підключено до мережі швидкісного інтернету; створена локальна комп’ютерна мережа закладу із використанням спеціальних програм «Реєстратура», «Поліклініка», «Медичні кадри», «Медичний реєстр» і інші; розроблено та розповсюджено «Пам’ятку пацієнта» про можливість звернень в заклад із зазначенням даних про сімейного лікаря та контактних телефонів і електронної адреси; розроблені і введені в дію уніфіковані тарифи на платні послуги , які надає заклад; налагоджена тісна співпраця з 25 страховими компаніями; постійно проводиться закупка і оновлення комп’ютерної і оргтехніки; встановлено індивідуальний тепловий пункт; проведено капітальний ремонт даху центрального приміщення і перехідної галереї закладу; проводяться поточні ремонти автомобільної техніки, медичної апаратури; проведено капітальний ремонт коридору і кабінетів призовної дільниці, коридору перехідної галереї, неврологічного кабінету, маніпуляційного і процедурного кабінетів, стоматологічного кабінету; у 2015-2016 роках проведено роботу по реконструкції і модернізації флюорографічного апарату з використанням цифрових технологій, а також проведення капітального спеціального ремонту приміщення; замінено вікон на енергозберігаючі – 15 шт.; закуплено медичної апаратури: апарат «Луч-4», трубка рентгенівська, набір очних лінз для корекції зору, електрокардіограф, центрифуга і біотичний мікроскоп для лабораторії, безконтактний вимірювач очного тиску і інше; закуплені бланки та журнали відповідних форм медичної документації.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)