Лучани мають можливість слідкувати за рухом міських автобусів у режимі реального часу
Сьогодні в міській раді відбулась презентація системи диспетчеризації руху пасажирського транспорту із використанням системи GPS-навігації.
У місті функціонують 32 автобусні маршрути, на яких працює 262 автобуси. У час «пік» на маршрутах працює 243 автомобілі, в інший час – 195.
Розпочинаючи зустріч Микола Романюк зазначив, що про впровадження системи моніторингу руху громадського транспорту говорять вже не один місяць. Це була складна і тривала робота. «Сьогодні ж ви всі маєте можливість ознайомитися з її результатом», – наголосив він.
За словами міського голови, система GPS-моніторингу запроваджена для зручності громадян, адже головне завдання влади – створити комфортні умови для роботи, життя та відпочинку лучан.
Микола Романюк повідомив, що на службу оперативного реагування «15-80» постійно надходять скарги від мешканців міста на роботу перевізників. «Відтепер відповідні служби міської ради зможуть котролювати роботу перевізників й, у випадку не виконання останніми умов договорів, будуть розривати з ними угоди на перевезення пасажирів», – наголосив він. Також Микола Романюк зазначив, що в управлінні транспорту та зв’язку міської ради визначено працівника, який буде моніторити роботу перевізників.
Міський голова висловив сподівання, що мешканці Луцька будуть задоволені роботою маршрутних таксі.
Крім того, планують обладнати системами GPS–навігації й міські тролейбуси.
За словами Миколи Романюка, у найближчих планах міської влади – запровадити у маршрутках оголошення зупинок. Нині майже у 70 автобусах це вже впроваджено. Тож з 1 червня у всіх транспортних засобах, які здійснюють перевезення на маршрутах міста, мають оголошуватися зупинки. До цього часу перевізники повинні встановити необхідне для цього обладнання у своїх автобусах.
Крім того, підприємство «Візор» має обладнати зупинки громадського транспорту моніторами, на яких відображатиметься інформація про графіки руху автобусів тощо. Микола Романюк запропонував проексперментувати, обладнавши такими пристроями зупинки громадського транспорту на проспекті Волі.
Міський голова наголосив, що такої комплексної системи GPS-моніторингу, яку нині запровадили у Луцьку, немає у жодному іншому місті України. Є системи, які відображають лише певні окремі елементи.
Заступник міського голови Тарас Яковлев додав, що із сьогоднішнього дня міська влада починає новий етап у питанні роботи громадського транспорту. За його словами, впровадження системи GPS-моніторингу «МАК» у Луцьку дозволить оптимізувати роботу громадського транспорту, покращить якість обслуговування громадян та надасть можливість контролювати роботу перевізників й дотримання ними договірних зобов’язань.
Під час презентації системи мультимедійного автоматизованого комплексу (МАК) представник компанії «Візор» Іван Новацький зазначив, що вона покликана забезпечити заданий інтервал руху автобусів та максимальний рівень безпеки пасажирів.
Він зауважив, що система є відкритою, тобто кожен пасажир, маючи доступ до Інтернет-ресурсу, може відслідковувати рух автобусів в режимі реального часу. Люди зможуть побачити через скільки часу маршрутне таксі буде на зупинці поблизу їхнього дому, місця роботи тощо.
Система «МАК» дає можливість отримувати щоденні електронні звіти про дотримання перевізниками графіків руху, звіти про кількість автобусів, які працюють на кожному маршруті (автобуси будуть ідентифіковані за реєстраційними номерними знаками), відтворення історії руху кожного автобуса на мапі за будь-який день роботи та час, що дозволить контролювати виконання сторонами умов договору на перевезення.
Ще один працівник підприємства «Візор» Інна Артемчук більш детально розповіла про особливості роботи системи «МАК». Зокрема, поінформувала, що в цій системі передбачена кольорова візуалізація місця знаходження на карті місцевості маршрутних транспортних засобів, контрольні пункти, пройдений маршрут рухомими одиницями за період часу, визначення та відображення параметрів руху автобусів тощо.
За її словами, на карті будуть відображені усі транспортні засоби, які нині перебувають на маршруті. Так, автобуси, які відстають від графіка руху, будуть позначені червоним кольором, зеленим – ті, що випереджають графік, а синім – ті, що рухаються згідно з ним.
Усі бажаючі можуть ознайомитися з рухом маршрутних таксі, зайшовши на інтернет-сторінку Луцької міської ради (у рубриці «Жителю міста» підрубриці «Транспорт») та на сайті системи «МАК» (у рубриці «МАК-online»).
Для полегшення доступу до цієї інформації, у найближчий тиждень діалогове вікно системи «МАК» буде виведене на головну сторінку веб-сайту Луцької міської ради.
Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що ця система тільки почала повноцінно працювати. Він зауважив, що нині ще багато автобусів не дотримуються графіків руху. «В управлінні транспорту та зв’язку збиратимуть інформацію, аналізуватимуть її, вивчатимуть проблемні питання. Робитимуть все, аби червоних точок на карті практично не було. Можливо, треба буде переглянути графіки руху», – наголосив він. За його словами, система «МАК» дасть можливість контролювати роботу перевізників.
На завершення міський голова Микола Романюк висловив сподівання, що система себе виправдає і лучани будуть задоволені роботою громадського транспорту нашого міста.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)