1. Головна
  2. Оперативна інформація

Лучани активно користуються державною програмою “Доступні ліки”

Начальник управління охорони здоров'я Микола Якимчук під час оперативної наради поінформував присутніх про виконання державної програми “Доступні ліки”. За його словами, лучани активно беруть участь у цій програмі. Так, на 2019 рік виділено 873,42 тис. грн, середньомісячна потреба у коштах на відшкодування вартості лікарських засобів у місті становить 495,1 тис. грн.

Відповідно в межах цих коштів на І квартал 2019 року укладені договори з суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами щодо реалізації урядової програми “Доступні ліки”, а саме: ДВТП “Волиньфармпостач”, ТзОВ “Волиньфарм”, ТзОВ “Ваша аптека”, ТзОВ “Подорожник Волинь”, Приватна фірма “АСТРОН”, ТзОВ “АВЕРСІ”.

Микола Якимчук зауважив, що станом на 21 лютого кошти згідно договорів були повністю використані, що призвело до призупинення відпуску препаратів аптечними мережами за цією програмою.

Управління охорони здоров’я міської ради ще на початку лютого поточного року зверталося в управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації з клопотанням про виділення додаткових коштів. 1 березня затверджено перерозподіл коштів між районами області, для потреб міста Луцька виділено кошти в сумі 541,14 тис. грн.

Микола Якимчук наголосив, що 4 березня були укладені додаткові угоди з суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами щодо реалізації урядової програми “Доступні ліки” та відновлено відпуск лікарських засобів у всіх аптечних пунктах. Однак, за його словами, виділених державою коштів на березень 2019 року недостатньо.

Начальник управління охорони здоров'я міської ради наголосив, що з 01 квітня реалізацію державної програми “Доступні ліки” уряд планує проводити через Національну Службу Здоров’я України.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт наголосив, що через недостатнє фінансування державою у лютому були проблеми із реалізацією програми “Доступні ліки”. Він зауважив, що це сталося не з вини міської влади.

Також він наголосив, що зі зміною з 1 квітня розпорядника коштів для реалізації цієї програми, буде додатково поінформовано громадян про особливості подальшої участі у програмі.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)