1. Головна
  2. Оперативна інформація

Лучани вшанували пам’ять жертв розстрілу луцького гетто

Лучани вшанували пам’ять жертв розстрілу луцького гетто

Сьогодні, біля будівлі Старожитньої Великої хоральної синагоги відбулась церемонія вшанування пам’яті жертв розстрілу луцького гетто, приурочена до 80-ї річниці початку Другої світової війни та 77-ї річниці розстрілу. У вечорі пам’яті взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, представники обласної влади, іудейської ортодоксальної релігійної громади м. Луцька, Центру міжнаціональної пам’яті, Меморіальної фундації «Сефер Волинь», Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.

 
 
 

«Тяжко говорити про те, що ми вшановуємо 77 річницю розстрілу євреїв за те, що вони були євреями. Сьогодні на Сході проходять такі ж розстріли українців за те, що вони є громадянами України», - звернувся до присутніх голова правління Іудейської ортодоксальної громади Луцька Мойше Меїр Матусовський.

 
 
 

Потому, він заграв на ритуальному розі шофар, традиційна гра на якому виконується протягом місяця елула, напередодні Дня суду. Молитвою «Шма Ісроель!» Мойше Меїр Матусовський вшанував пам’ять померлих.

 
 
 
 
 

Присутні долучилися до вшанування, зачитавши спогади свідків розстрілу луцького гетто пригадавши імена жертв.

 
 
 
 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)