Луцькі ОСББ переймають німецький досвід енергозберігаючої санації будівель
Сьогодні у залі засідань міської ради відбулася зустріч з представниками ОСББ в рамках проекту державно-приватного партнерства в Україні «Менеджер з енергозберігаючої санації будівель». Заступник міського голови Василь Байцим розпочав зустріч з представлення гостей: керівника проекту «Менеджер з енергозберігаючої санації», представника Ініціативи «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO) Ларису Шреккенбах, директора IPBB (ООО) інженерно-проектного бюро будівельних проектів (Берлін) Ральфа Хілленберга, представника ТОВ «Профайн Україна» (profine) Семена Файбушевича та члена Асоціації енергоаудиторів ЖКГ України Сергія Свистюка.
Лариса Шреккенбах представила проект «Менеджер з енергозберігаючої санації будівель», який триває з січня 2010 року до січня 2012 року. Проект передбачає навчання, консультації, ноу-хау, контактну мережу, інтернет-платформу та обмін досвідом. Підвищення кваліфікації спеціалістів проводиться у два етапи – першим етапом стало навчання у Берліні 23 спеціалістів з України і другий, нинішній етап, який передбачає курси у Чернівцях, Києві, Львові, Херсоні та Луцьку (загалом 100 учасників, по 20 з кожного регіону). Триденний семінар з менеджменту енергозберігаючої санації будівель у Луцьку завершився вчора, 10 листопада.
Навчання відбувалося за чотирма модулями: управління житловою власністю та технічна експлуатація будівель; будівельний менеджмент; енергетична санація житлових будівель; практичне використання отриманих знань.
Лариса Шреккенбах наголосила на проблемах фінансування такої діяльності в Україні, адже потрібно залучати як державні, так і кредитні кошти, а кредитні відсотки у нашій державі, в порівнянні з країнами ЄС, дуже високі. Заступник міського голови Василь Байцим розповів, що в планах Луцької міської ради отримати кредит для інвестування в сферу енергозбереження. «3 млн грн під 3% річних – це невелика сума, але слід починати роботу у цій галузі, адже енергозатрати в Україні перевищують європейські показники у 3,5 рази». Керівник проекту «Менеджер з енергозберігаючої санації» на це відповіла, що навчальний проект – це лише перший етап Українсько-Німецького співробітництва, в майбутньому планується створення можливості фінансового сприяння санації будівель для учасників проекту, які пройшли попереднє навчання.
Під час зустрічі продемонстровано німецький досвід покрокової та комплексної санації з організаційного, технічного та фінансового боків та розглянуто ряд тематичних питань.
Нагадаємо, що партнером державної сторони державно-приватного партнерства в Україні виступає «Громадське товариство з технічного співробітництва» (GТZ).
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 724727, 720665, 777946)