1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк – багатокультурне європейське місто

Луцьк – багатокультурне європейське місто

Упродовж своєї довгої та непростої історії Луцьк був рідною домівкою для жителів багатьох національностей: українців, поляків, євреїв, вірмен, караїмів, чехів, німців. Саме таке розмаїття народів сприяло створення індивідуального, неповторного обличчя нашого міста.

 
 
 

Відтак, сьогодні Театральний майдан Луцька перетворився на етнічне містечко з піснями, танцями та частуванням. Аби популяризувати культурну спадщину та традиції народів, які проживають на території нашої територіальної громади, у рамках святкування Дня міста у Луцьку стало доброю традицією організовувати фестиваль національних меншин "Палітра культур".

 
 
 
 

Луцьк – багатокультурне місто, де створено та ведуть активну діяльність понад 15 національних товариств. Найчисельнішими серед них є представники польської, німецької, чеської, єврейської, ромської, вірменської та кримськотатарської громад. Відтак, Луцьк став маленькою батьківщиною для багатьох національностей, які спільно творили та творять історію нашого міста.

 
 
 

Вітаючи учасників та гостей фестивалю національних меншин "Палітра культур", заступник міського голови Ірина Чебелюк наголосила:” Такі заходи дуже важливі, адже вони об'єднують нашу громаду. Сьогодні особливий день для нашого міста. Ми раді, що спільно розвиваємо наше місто. Ми активно співпрацюємо з національними меншинами, що проживають на території нашої громади.Нехай збуваються всі ваші мрії”.

 

Привітав з Днем міста та Днем національних культур лучан та гостей нашого міста і віцеконсул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Адам Міцлицький.

 

Познайомитися з культурою та традиціями різних народів на Театральну площу прийшло чимало лучан та гостей нашого міста.

Свої товариства представили: Товариство польської культури імені Тадеуша Костюшка, Товариство німців Волині, Товариство вірменської культури, Волинське обласне товариство чехів «Матіце Волинська», Волинська релігійна громада прогресивного іудаїзму. Біля них розмістили свої експозиції ГО “Кримські татари Волині”.

 
 
 

Фестиваль національних меншин "Палітра культур" відбувається у рамках реалізації у нашому місті Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ІСС), учасниками якої є 126 міст із 33 країн світу.

 
 
 

Отож, фестиваль "Палітра культур" - це можливість показати світові, що Луцьк є багатокультурним містом, гармонійним і безпечним для туристичного відвідування і проживання абсолютно всіх людей незалежно від віросповідання, походження чи поглядів на життя. Це комфортне місце для реалізації бізнесу, втілення творчих проєктів та наповнення самобутністю своєї культури.

 
 

Аби та надалі підтримувати та поліпшувати рівень життя та культурного розмаїття нашого міста, провадження інтеркультурної політики стало одним з пріоритетних напрямків діяльності для керівництва територіальної громади.

Бо Луцьк – це дійсно приємне відкриття!

 
 

Отож, упродовж дня на Театральному майдані Луцька лунала святкова музика, діяла виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва нашого міста. Тут можна було придбати сувеніри, продукцію з дерева, гарні прикраси із бісеру, ляльки-мотанки, оригінальні вироби з глини, гарні прикраси із бісеру, цікаві дитячі іграшки та неповторні вишиванки на будь-який смак і гаманець.

 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)