1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк пам'ятає: вшанували пам'ять героїв Крут

Луцьк пам'ятає: вшанували пам'ять героїв Крут

У Луцьку вшанували пам’ять молодих патріотів, що загинули у бою під Крутами. Біля меморіального знаку “Героям Крут – борцям за Незалежність України” сьогодні, 28 січня, зібрались міський голова Ігор Поліщук, представники обласної влади, духовенство та небайдужі лучани.

 
 
 

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відслужив панахиду за захисниками УНР, котрі більше як 100 років тому на залізничній станції під Черніговом, вступили у нерівний бій із більшовиками і були розбиті.

 
 
 
 

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв, а потім під тужливу українську пісню поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака. Закінчився імпровізований мітинг спільним виконанням державного гімну.

 
 
 

 

Довідково: Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії визвольних змагань України. Бій відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині. Вишколені війська більшовиків під проводом полковника Муравйова розбили нашвидкоруч зібраний загін студентів та гімназистів, котрі мали за мету не пропустити росіян до Києва.


 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)