1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцьк спільно з Краєм Ліппе працюватиме над безпечним поводженням з побутовими відходами

Сьогодні під час чергового засідання виконавчого комітету погоджено проєкт програми “Впровадження міжнародного проєкту “Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді”.

 

Начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець поінформувала присутніх про основні моменти документу. За її словами, Луцька міська рада спільно з Краєм Ліппе (ФРН) виграла кошти на реалізацію міжнародного проєкту “Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді”. Він фінансуватиметься за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Бюджет програми становить 310 500, 89 тис. євро. Вікторія Гомонець наголосила, що з цієї суми 244 170, 89 тис. євро становлять грантові кошти. Співфінансування з міського бюджету становить 66,330 тис. євро.

Начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності повідомила, що у рамках проєкту заплановано придбати 20 компостерів для навчальних закладів Луцької міської територіальної громади. Також буде придбано і встановлено обладнання для очистки фільтрату на полігоні твердих побутових відходів у селі Брище.

Запланована й інформаційна кампанія щодо правильного поводження з органічними відходами у громаді, обмін досвідом між Луцьком та Краєм Ліппе.

Член виконкому Олег Чернецький поцікавився, чи нема у планах будівництва сміттєпереробного заводу.

 

Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що нині вивчається питання щодо будівництва такого заводу. Однак, за його словами, сьогодні в Україні нема жодного сміттєпереробного заводу. У країнах Європи тариф для населення складається з двох частин, зокрема, окремо справляється плата на вивезення сміття і окремо на його утилізацію. В деяких країнах ці два тарифи становлять 20 євро з однієї людини. У нас тариф 18,6 гривні з людини. В Європі на тарифі за утилізацію і виживають сміттєпереробні заводи.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)