1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Луцьк — Волноваха: разом збудуємо храм»

«Луцьк — Волноваха: разом збудуємо храм»

Сьогодні вкотре лучани та волиняни мали змогу долучитись до благодійного збору коштів на будівництво храму УПЦ КП у Волновасі Донецької області. У Палаці культури міста Луцька відбулась благодійна акція «Луцьк — Волноваха: разом збудуємо храм», у якій взяли участь виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, радник міського Ігор Поліщук, заступники міського голови Костянтин Петрочук та Олександр Рачков, керівники та працівники виконавчих органів міської ради, представники духовенства, лучани.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

У вітальному слові Григорій Пустовіт акцентував, що сьогодні не просто благодійна акція, а можливість долучитись до чогось великого, шляхетного. “Існує гасло “Схід і Захід разом”. У Луцьку воно наповнене конкретним змістом — Луцька та Волноваха разом. Ми працюємо для того, щоб показати, що між нами немає різниці, ми віримо в одного Бога, дотримуємося одних традицій, доповнюємо одне одного. Так сталося, що нас об’єднала біда — наші хлопці загинули, захищаючи цілісність України. За чотири роки співпраці нам повірили, що ми хочемо миру, порозуміння. Діти з Волновахи вже вчетверте приїжджають до Луцька і їдуть з найкращими враженнями. За ініціативи покійного міського голови Миколи Романюка у Волновасі почали споруджувати церкву, і сьогодні ця місія майже завершена — 22 травня буде відкрито храм. Він збудований за наші кошти, кожен міг долучитись до будівництва. Ми надзвичайно вдячні всім, адже це духовний пам’ятник нашим Героям. Я пишаюсь лучанами, волинянами, всіма, хто причетний до цього будівництва, такого в історії України ще не було”, - сказав Григорій Пустовіт.

 
 
 
 

Архієрейський хор «Оранта» Свято-Троїцького кафедрального собору та академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії представили прекрасну концертну програму.

 
 
 
 
 

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл привітав усіх зі святом Воскресіння Христового та зазначив: те, що відбувається на сході України — не громадянська війна, хоч нам і намагаються це довести, це агресія з боку Росії. “Ми захищаємо не просто цілісність нашої країни, а мир на Донбасі. Те, що ми разом будуємо храм, свідчить, що ми є єдиною державою”, - сказав він.

 

Григорій Пустовіт нагородив Почесною грамотою міського голови за активну життєву і громадянську позицію, високий патріотизм, сприяння розвитку партнерських відносин з містом-побратимом Волноваха, а також організацію духовно-патріотичного проекту "Луцьк - Волноваха. Разом збудуємо храм" Козюпу Олену Адамівну, начальника відділу забезпечення діяльності керівництва апарату Волинської обласної державної адміністрації, також Подякою міського голови за активну громадянську позицію, високий патріотизм, сприяння розвитку партнерських відносин з містом-побратимом Волноваха, а також організацію духовно-патріотичного проекту "Луцьк - Волноваха. Разом збудуємо храм" нагороджено Вознюк Наталію Іванівну, старшого викладача кафедри цивільно-правових дисциплін Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, менеджеру з адміністративної діяльності Громадської спілки “СПАС” та Кривовича Володимира Сергійовича, виконавчого директора Благодійного фонду “Волинь-2014”.

 
 
 

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

        (777904, 777946, 724727, 720665)