1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцька міська рада буде звертатися до керівництва держави щодо запровадження пільгових цін для підприємств електротранспорту

Луцька міська рада буде звертатися до керівництва держави щодо запровадження пільгових цін для підприємств електротранспорту

Про це йшлося сьогодні, 2 лютого, під час чергового засідання виконавчого комітету Луцької міської ради. Звітуючи про роботу комунального підприємства електротранспорту, генеральний директор Володимир Пуц озвучив основні зміни та досягнення, що відбулися за рік на Луцькому підприємстві електротранспорту.

 

Міський голова Ігор Поліщук наголосив, що найбільше досягнення - це запровадження електронної системи оплати проїзду та придбання нових тролейбусів.

“ Нові тролейбуси є окрасою міста. Вони сучасні і споживають на 30% менше електроенергії. Сьогодні ми підписали грантовий контракт на 150 тисяч євро на додаткові тролейбусні лінії на поворотні стрілки, що допоможуть нам оптимізувати рух тролейбусного транспорту у нашому місті та скоротити денний пробіг. Крім того, становище підприємства дозволить запустити нові маршрути”,- зазначив Ігор Поліщук.

Міський голова акцентував ще і на тому, що запровадження електронного квитка позитивно вплинуло на економічний стан Луцького підприємства електротранспорту.

 

“Після запровадження електронного квитка пільговики не з Луцька почали їздити за гроші. Ми запропонували громадам укласти договори і компенсувати Луцьку вартість проїзду їхніх мешканців-пільговиків, але, на сьогоднішній день, жоден договір не укладений, а люди змушені тиснути на керівництво своїх громад. До цього у луцьких тролейбусах за день їздило орієнтовно 85 тисяч платних пасажирів. Тепер в окремі дні кількість пасажирів сягає 120 тисяч”, - сказав міський голова.

На підприємство найбільш негативно впливає стрімке подорожчання електроенергії. Міський голова каже, що вартість електроенергії уже зросла у 2.8 рази.

 

“Якщо у літні місяці за електроенергію ми платили 1,4 мільйони гривень, то у грудні вартість становила 3,6 мільйона гривень. Про яку рентабельність , самоокупність підприємства ми можемо говорити?”,- акцентував Ігор Поліщук.

Відтак, міський голова Ігор Поліщук дав доручення директору департаменту економічної політики Борису Смалю підготувати на найближчу сесію проєкт звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо запровадження пільгових цін на електроенергію для комунальних підприємств електротранспорту.

“Якщо і далі буде стрімко зростати ціна на електроенергію, то це просто знищить електротранспорт у місті. Міста почнуть відмовлятися від такого виду транспорту. Але ми будемо рухатися далі, адже маємо багато ідей щодо вдосконалення роботи підприємства електротранспорту”,- наголосив міський голова.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)