1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцькі депутати звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення

Депутати Луцької міської ради прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення. Свою позицію з цього питання вони висловили під час пленарного засідання позачергової 64-ї сесії міської ради.

Це звернення на розгляд присутніх обранців вніс їх колега Микола Федік. У своєму виступі він повідомив, що понад 70 відсотків українців проти продажу земель сільськогосподарського призначення.

Питання викликало в сесійній залі чималий ажіотаж, тому до його обговорення із внесенням змін долучилися депутати Микола Дендіберін, Тарас Шляхтич, Костянтин Петрочук, Павло Данильчук та Ігор Поліщук.

“Ми можемо стати рабами на своїй же землі” - цитував Великого Кобзаря Микола Дендіберін. У свою чергу, Павло Данильчук, який був чи ненайактивнішим під час обговорення, вніс до звернення чимало змін.

Свою позицію виловив і депутат міської ради Ігор Поліщук. “Сьогодні ми є багато в чому, на превеликий жаль, залежними від МВФ, Сполучених Штатів Америки, від різноманітних Європейських інституцій, які то вимагають від нас підвищити ціни на комунальні послуги для того, щоб отримати черговий транш Міжнародного валютного фонду, то запровадити ринок землі, то імплементувати “формулу Штайнмаєра”. Я вважаю, що до цього питання треба підходити надзвичайно обережно, це питання не може вноситися в такому режимі, в якому воно вноситься зараз, коли навіть народні депутати достеменно та повно не розуміють, за що вони будуть голосувати. Які запобіжники того, що всю українську на сьогодні вільну землю не скупили іноземні компанії, іноземні громадяни чи особи без громадянства? Не розуміємо цих запобіжників і ми. Тому, на мою думку, той закон, який внесений в, так званому, турборежимі, треба зняти з розгляду, доопрацювати та обговорити в експертному середовищі, проаналізувати успішний досвід інших держав і лише після цього виносити на обговорення та приймати в нормальному режимі для того, щоб не допустити неконтрольованого продажу українських земель за безцінь іноземцям, особам без громадянства та іноземним компаніям, які потім будуть на нашій українській землі розповідати як нам жити і що робити”, - зазначив Ігор Поліщук.

Після нетривалих дискусій, депутати підтримали звернення із пропозицією відкликати з розгляду Верховної Ради законопроєкт про ринок землі сільськогосподарського значення та обговорити його з органами місцевого самоврядування та громадськістю.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)