Люди травмуються на виробництві
Під час оперативної наради начальник відділу охорони праці Володимир Чепурний поінформував присутніх про стан травматизму в місті.
За його словами, у 2011 році стан виробничого травматизму в місті в порівнянні з 2010 роком залишився незмінним. На підприємствах міста зареєстровано 52 нещасних випадки на виробництві, в тому числі 4 з смертельними наслідками та 3 групових. Загалом на виробництві постраждало 55 осіб (проти 58 у 2010 році).
Він зазначив, що аналіз нещасних випадків показує, що найбільша їх кількість стається через падіння потерпілого – 39 %, дію предметів та деталей, що рухаються, обертаються та розлітаються – 23% та падіння, обвалення, обрушення предметів, матеріалів.
В 7 видках є технічні причини нещасного випадку, а саме: в 4 випадках незадовільний стан виробничих об'єктів, будинків, споруд, територій; засобів виробництва; транспортних засобів. По одному випадку: конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, транспортних засобів; недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки.
Основною організаційною причиною є порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання посадових обов'язків та вимог інструкцій з охорони праці – 77 %, незастосування засобів захисту при їх наявності – 3 %. В 5 випадках потерпілі знаходились в стані алкогольного сп'яніння. Найбільшу групу ризику настання нещасного випадку складають працівники віком 46-60 років, які були переведені на іншу роботу.
У відповідності до вимог законодавства та покладених на відділ завдань, працівниками відділу проводився контроль за додержанням законодавства з питань охорони праці на підприємствах міста.
У 2011 році було проведено 24 заходи контролю з охорони праці суб'єктів господарювання, з них 17 планових, 6 позапланових та 1 перевірка виконання раніше виданого припису. За результатами обстежень видано 23 приписи і виявлено 273 порушення законодавства з охорони праці, призупинялася робота 15 одиниць обладнання, 20 виробничих дільниць. Відсторонялись від роботи працівники, які порушували правила безпеки, а також працівники, які не пройшли передбаченого законодавством медогляду, навчання, інструктажу з охорони праці.
Перевірками стану охорони прані на підприємствах міста встановлено, що не на усіх підприємствах створено служби охорони праці, на багатьох підприємствах служба охорони праці не підпорядковується безпосередньо керівнику, оплата праці спеціалістів служби охорони праці в більшості випадків не відповідає вимогам нормативних актів з охорони праці, не створена чи не функціонує належним чином система управління охороною праці підприємства. Керівники підприємств не в повній мірі виконують покладені на них законодавством обов'язки.
У відділ надійшло 9241 повідомлення про травми невиробничого характеру, у відповідності до яких проводилась реєстрація та аналіз нещасних випадків. Прийнято 174 рішення про проведення розслідувань, з них 129 по нещасних випадках, що сталися під час навчального процесу, та 43 - по випадках, що сталися з працюючими в робочий час.
Микола Романюк зазначив, що питання безпеки праці є дуже важливим. Він звернув увагу Володимира Чепурного на необхідність проведення роз’яснювальної роботи через засоби масової інформації щодо дотримання правил безпеки на виробництві, правил пожежної безпеки тощо.
Перший заступник міського голови Святослав Кравчук додав, що наближається літо і до Луцька частіше приїжджатимуть різноманітні атракціони, цирки тощо, а тому необхідно взяти їхню роботу під контроль. Він зауважив, що перед початком їхньої роботи необхідно провести повний контроль за безпечністю для людей цих споруд.
Висловила свою точку зору з цього питання й заступник міського голови Лариса Соколовська. Вона звернула увагу керівників структурних підрозділів міської ради на дотримання техніки безпеки, стан приміщень, щоб не виникло якихось надзвичайних ситуацій.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665)