Микола Романюк: «Впровадження енергозберігаючих технологій є одним із пріоритетів у діяльності міської влади»

Міський голова Микола Романюк та його заступник Василь Байцим зустрілися з представниками проекту «Реформи міського теплозабезпечення в Україні»
Цей проект впроваджується у місті Луцьку з 2009 року. У його рамках реалізовано ряд заходів. Зокрема, встановлено 6 індивідуальних теплових пунктів: 2 - у дошкільних навчальних закладах, 3 - у житлових будинках, які знаходяться на обслуговуванні ТзОВ «М.Ж.К.» ЛТД, та 1- у ОСББ «Росинка».
У складі делегації до Луцька завітали керівник групи оцінки (компанія International Business & Technical Consultants, Inc. (ІВТСІ) Дензел Ханкінсон, експерт з питань регулювання (ІВТСІ) Оксана Драннік, технічний експерт (ІВТСІ) Леонід Живило.
Дензел Ханкінсон зазначив, що метою візиту є не стільки аудит проекту, як бажання зробити висновки, що було добре, що працювало не так і що необхідно покращити. «Ми хочемо дізнатися, який ефект дала реалізація цього проекту вашому місту, які результати і наскільки ефективні», – наголосив він.
Василь Байцим сказав, що в процесі реалізації проекту «Реформи міського теплозабезпечення в Україні» вдалося зрозуміти, як функціонує енергетична система, виявити шляхи економії енергоносіїв. Вдалося здобути досвід і навики. Тому, на його переконання, місцеві фахівці готові до участі у фінальних проектах.
Міський голова Микола Романюк зауважив, що участь в проекті дала можливість багатьом зрозуміти що і як необхідно робити, з чого починати та до чого іти. Він наголосив, що ведеться моніторинг витрат теплової енергії в освітніх закладах. В окремих школах витрачають 50 грн на опалення 1 м кв., а в інших 130 грн. Керівники установ почали пошук шляхів економії.
«Тож, участь у проекті, - каже Микола Романюк, - для нас - хороший досвід. Міська влада вивчає напрацювання щодо впровадження енергозберігаючих технологій інших міст та держав. Місто бере участь у різноманітних проектах. Зокрема, нині ведуться переговори з ЄБРР щодо реалізації проекту по підприємству «Луцьктепло». Крім того, ведеться робота по залучено коштів на енергозбереження у рамках Програми Добросусідства «Польща–Білорусь–Україна»».
За словами міського голови, впровадження енергозберігаючих технологій є одним із пріоритетів у діяльності міської влади. Цьогоріч у бюджеті Луцька передбачено 1 млн грн на заміну вікон у спортивних залах навчальних закладів. «Над реалізацією програми енергозбереження міська влада працюватиме й надалі. Ми повинні робити все, аби лучани могли комфортно жити», – наголосив він.
Лілія Слапчук, голова ОСББ «Росинка», зазначила, що встановлення, у рамках реалізації проекту, індивідуального теплового пункту у їхньому будинку дало позитивний ефект. Зменшилося використання теплової енергії, стабільний температурний режим у всіх квартирах тощо. Вона наголосила, що усі мешканці задоволені.
Заступник міського голови Василь Байцим запропонував гостям ознайомитися з культурними та історичними місцями Луцька, міський голова Микола Романюк подякував за роботу та висловив сподівання на подальшу співпрацю.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727)