Микола Романюк: «Здоров’я і безпека лучан понад усе»

Луцький міський голова Микола Романюк взяв участь у презентації проекту «Реконструкція системи знезараження питної води на станції водопідготовки Дубнівського водозабору міста Луцька».
Проектом передбачено заміну технології знезараження питної води із застосуванням зрідженого хлору новою технологією із застосуванням гіпохлориту натрію. Цей реагент виробляється безпосередньо на місці та у необхідній кількості з розчину звичайної кухонної солі шляхом електролізу. Завдяки властивостям гіпохлориту натрію відбуваються процеси глибокого доокислення заліза, яке перебуває в питній воді.
Микола Романюк під час презентації сказав: «Впроваджуючи цю технологію, в першу чергу, ми дбаємо про здоров’я та безпеку громадян». «Від нині хлор не використовуватиметься для знезараження води у Луцьку, адже він - дуже небезпечна хімічна речовина. Буде закрито і склад для зберігання хлору, який розташовується поблизу навчального закладу і житлових будинків», - зазначив міський голова та додав, що у місті реалізовуватиметься ще один проект з очищення води вартістю близько 24 млн грн.
Директор ДКП «Луцькводоканал» Іван Корчук розповів, що на реалізацію проекту знезараження питної води було витрачено близько 300 тис. грн. З них, 220 тис. грн - виділені по загальнодержавній цільовій програмі «Питна вода України 2011 - 2020 роки», а решта – кошти підприємства.
За його словами, це технічне рішення дає можливість відмовитися від дороговартісного застосування хлор-газу, враховуючи його далеке транспортування (понад 1250 км), та від утримання такої ж дороговартісної системи попередження і раннього виявлення надзвичайних ситуацій в хлорному господарстві. А також закрити хімічно небезпечне виробництво (адже газовий балон з хлором є дуже небезпечним хімічним засобом, аналогічний військовим хімічним бомбам 1-ї світової війни).
На станції Дубнівського водозабору встановлено гіпохлоритну електролізну установку продуктивністю 100 кГ/добу в перерахунку на умовно чистий хлор. Завдяки значним концентраціям робочого розчину гіпохлориту (4-7%) та низькій напрузі електролізера (12 В) виробничий процес став повністю безпечним для персоналу та довкілля.
Довідково:
Державне комунальне підприємство "Луцькводоканал" вже має позитивний досвід щодо застосування нових технологій очистки води на менш потужних водозаборах м.Луцька, зокрема на Омелянівському та Гнідавському.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665)