Микола Романюк зустрівся з провідними фахівцями Швейцарської Конфедерації у галузі громадянської освіти

У рамках плану дій Ради Європи щодо України на 2008-2011 роки у Луцьку відбувся міжнародний семінар «Розвиток системи громадянської освіти». У його роботі взяли участь провідні фахівці України та Швейцарської Конфедерації у галузі громадянської освіти. Представники швейцарської делегації - викладач педагогічного університету з Цюріха, завідувач кафедри історії і громадянської освіти Стефан Хедігер та вчитель громадянської освіти середньої школи м. Цюріха Сара Вейленман ознайомилися з кращими національними практиками із зазначеного питання у Волинській області (зокрема, у Луцькій гімназії №18).
Під час зустрічі Микола Романюк розповів про розвиток освіти в Луцьку, про досвід та перспективи взаємовідносин органів місцевого самоврядування міста із структурами Ради Європи та Євросоюзу в цілому. Зокрема, наголосив, що луцькі учні демонструють одні з найкращих показників за результатами тестувань. Також з міського бюджету фінансується позашкільна освіта, наприклад, у Палаці учнівської молоді займається близько чотирьох тисяч дітей. Підтримуються міжнародні обміни школярів. «Цього року за активну міжнародну діяльність нам вручили Прапор Європи. Також ми маємо багато міст-побратимів з різних країн світу і готові співпрацювати з містами Швейцарської Конфедерації», - сказав Микола Романюк.
Представники швейцарської делегації зазначили, що «міська влада турбується про освіту дітей і її роль у підтримці системи освіти є дуже відчутною» та поцікавились розвитком економіки Луцька.
Міський голова зазначив, що на сьогодні немає жодного великого підприємства, яке б працювало збитково, темпи економічного розвитку позитивні, зросли інвестиції, розвиваються промисловість та будівництво. «У нас є готовий пакет інвестиційних пропозицій, тож ми зацікавлені у надходженнях до бюджету, адже тоді збільшуватимуться асигнування і на освіту», - сказав він.
Поінформував Микола Романюк і про участь міської ради в конкурсі проектів Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Один з поданих проектів називається «Екомобіль - інноваційна методика транскордонної екологічної освіти». У результаті його реалізації в 26 школах Луцька планують створити «лабораторію на колесах», яка дозволятиме дітям самостійно вивчати навколишній світ так, як це роблять діти в Польщі чи Німеччині. У межах проекту також розроблено комплекс заходів з формування екологічної свідомості в дітей та їх дбайливого ставлення до навколишнього середовища.
Крім того, цікавив представників делегації розвиток демократії в нашому місті.
«Якщо взяти Луцьку міську раду, то тут представлені різні політичні партії. По-друге, вся діяльність виконавчих органів та міської ради є прозорою і відкритою, будь-які нормативні акти можна знайти на сайті. Ведуться прямі трансляції сесій міської ради. На всіх заходах присутні засоби масової інформації. А при міському голові створена і діє Громадська рада, яка обговорює найрізноманітніші питання життєдіяльності міста. Також відбуваються «прямі» телефонні лінії на радіо і телебаченні зі мною, моїми заступниками, керівниками виконавчих органів», - розповів Микола Романюк та додав, що «демократія – це, перш за все, порядок, а міська влада зацікавлена, щоб люди проявляли ініціативу і були активними. Ми ж працюємо відкрито і прозоро».
Представники швейцарської делегації виявили зацікавлення нашим містом, яке їм дуже сподобалось за кілька днів і зазначили, що тепер багато про нього знають.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)