Міська рада надала дозвіл на отримання ДКП «Луцьктепло» кредиту ЄБРР на модернізацію систем теплопостачання міста Луцька
На розгляд депутатів міської ради було внесено два проекти рішень «Про надання місцевої гарантії для забезпечення виконання ДКП «Луцьктепло» зобов’язань перед ЄБРР на інвестицію у проект модернізації інфраструктури теплопостачання у м. Луцьку» та «Про надання ДКП «Луцьктепло» дозволу на отримання кредиту та укладання договору гранту з Європейським банком реконструкції та розвитку на інвестицію у проект модернізації інфраструктури теплопостачання у м. Луцьку».
Доповідачем з цих двох питань виступив заступник міського голови Тарас Яковлев. Він зауважив, що близько 2,5 років тривали перемовини та кропітка робота з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо реалізації проекту модернізації системи теплопостачання міста Луцька.
За його словами, нині уже погоджено умови отримання кредитних коштів. Згідно з домовленостями ДКП «Луцьктепло» отримає 10 мільйонів євро кредитних коштів та чотири мільйони євро грантових коштів. З цих 10 мільйонів: 7 мільйонів - це кошти ЄБРР, а три - з Фонду Чистих Технологій.
Тарас Яковлев зауважив, що термін кредитування становить 13 років.
Заступник міського голови зазначив, що за грантові кошти передбачається встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. Крім того, будуть встановлюватися теплові лічильники. Це дозволить зменшати вартість послуги з теплопостачання для мешканців цих будинків та самостійно регулювати подачу теплоносія.
Передбачено проектом і ліквідація підвальних котелень та підключення будинків до загальної тепломережі.
За його словами, проводитиметься й заміна застарілих котлів, реконструкція котелень та центральних теплових пунктів.
Також у рамках проекту передбачено провести заміну теплових мереж.
Крім того, у котельні в мікрорайоні ЛПЗ буде встановлено котел на альтернативному паливі потужністю 2,5 МВт. Тарас Яковлев зауважив, що завдяки цьому буде можливість в неопалювальний період підігрівати воду для населення не використовуючи природного газу.
Встановлять й системи моніторингу та диспетчеризації, які аналізуватимуть роботу систем теплопостачання міста, оброблятимуть дані тощо.
Тарас Яковлев наголосив, що в результаті реалізації проекту модернізації системи теплопостачання у Луцька вдасться економити приблизно 13 мільйонів метрів кубічних газу. При нинішніх цінах це - значні кошти. Крім того, буде зменшення споживання води та електроенергії.
У депутатів міської ради виникло ряд запитань та думок. Їх озвучили Сергій Сівак, Петро Савчук, Рустам Дячук, Андрій Козюра, Анатолій Бірюков, Анатолій Пархом’юк, Олександр Пиза, Ігор Поліщук та Юрій Корольчук.
На завершення розгляду питання міський голова Микола Романюк закликав присутніх підтримати запропоновані проекти рішень. Він зауважив, що була проведена кропітка робота, здійснено ряд перевірок, вивчено усю документацію. За його словами, міські мережі дуже зношені, необхідно вивести з експлуатації підвальні котельні, які були заборонені до використання ще у 60 роках минулого століття.
«Враховуючи нинішню ситуацію з постачанням природного газу, усі сили спрямовуються на впровадження енергозберігаючих технологій. Завдяки реалізації проекту модернізації систем теплопостачання Луцька вдасться встановити індивідуальні теплові пункти у понад 200 луцьких багатоповерхівках. Це дасть можливість людям економити кошти та створити комфортніші умови для проживання у їх помешканнях», - наголосив міський голова Микола Романюк.
Обранці громади підтримали запропоновані проекти рішень.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)