Міська рада вирішує проблеми територіальної громади
Під час сесії міської ради депутат Андрій Козюра озвучив запит щодо незадовільної роботи ЖКП -1 у частині надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. З цього питання до нього звернулися мешканці будинку 35, що на вулиці Стрілецькій. Вони, зокрема, просять відновити роботу двох зливових колодязів. Подібний запит був і від Олени Голєвої. До неї також неодноразово зверталися виборці, невдоволені роботою житлово-експлуатаційних підприємств та наданням ними неякісних послуг. Олену Голєву турбує, що дуже часто це відбувається без укладання відповідних угод, щоб уникнути відповідальності. Вона також стверджує, що людей хвилюють розмови навколо підвищення тарифів з утримання будинків.
Депутат Андрій Буй озвучив звернення від жителів будинку 24 а, що на проспекті Соборності, зі скаргами на неякісне обслуговування будинку. Тож депутат просить повідомити, які послуги надавалися з утримання цього будинку і яка вартість здійснених робіт.
Сергій Сівак звернувся з проханням посприяти жителям вулиці Московської у ремонті тротуару. Депутат нагадав, що минулого року тут був здійснений ремонт дороги, а тротуар – у занедбаному стані. Жителям доводиться ходити проїжджою частиною, що створює загрозу для їх життя. Також Сергій Сівак порушив тему прибирання міста. За його словами, його прибирають неякісно, воно брудне і занедбане. Тож пропонує перевірити роботу приватного підприємства, що здійснює санітарне прибирання. Василь Гриб озвучив звернення вчителів англійської мови із ЗОШ №23, які просять допомоги у заміні вікон в кабінеті, де проходить навчання.
Звернення від підприємців Завокзального ринку зачитав Євгеній Ткачук. Підприємці стверджують, що задоволені розміром орендної плати, є питання, які необхідно владнати з облспоживспілкою. Але події навколо ринку зараз розвиваються так, що підприємці бояться його рейдерського захвату. «Не дайте зруйнувати ринок», - просять міського голову 572 підприємці, що підписалися під цим зверненням. Позицію міського голови і його висловлювання щодо Завокзального ринку хотів дізнатись й Андрій Осіпов. Ще один депутатський запит Євгенія Ткачука стосувався виділення 500 тис. грн для ремонту 263 кв. м приміщення амбулаторії № 1 у районі ДПЗ. Жителі цього району просили у депутата й допомоги зі встановлення спортивного майданчика.
Обранець громади Руслан Ніколайчук вкотре підняв питання облаштування зупинки на вулиці Карпенка-Карого, Олег Чернецький казав про внесення змін до правил благоустрою міста у частині естетичного вигляду вікон і дверей у будівлях, особливо у центрі міста, про громадські вбиральні, відсутність їх у центрі та центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, здійснення ремонту. Депутат пропонує, у разі відсутності коштів на ремонт, необхідно передати їх юридичним чи фізичним особам для здійснення там підприємницької діяльності.
Олександр Плісецький просить влаштувати пішохідний перехід на вулиці Ковельській. Адже від 68 до 128 будинку немає жодного. Микола Романюк зазначив, що підтримує цю ініціативу і дасть відповідні доручення. Проте, за його словами, треба бути обережнішими при розміщенні переходів. «Для прикладу, на проспекті Перемоги їх п’ять, але аварій не завжди вдається уникнути, тому що й люди - необережні», - підсумував він.
У своєму другому депутатському запиті Олександр Плісецький висловив прохання батьків, що мають дітей дошкільного віку. Його цікавить, які дитячі садочки працюватимуть у літній період, причини закриття, до якого періоду вони не працюватимуть.
Питання ремонту мостів зацікавило Миколу Яручика. Він хоче знати, які установи повинні контролювати їх стан та здійснювати ремонт, а також, коли їх останній раз ремонтували. Також обранець громади просить доручити КП «Зелене господарство» висадити квіти та навести лад у сквері, що розташований на розі вулиць Львівської та Даньшина. Жителі з вул. Станіславського, 11 а, жалілися депутатові на аварійний стан будинку. Зі слів Миколи Яручика, у ЖКП-2 була створена спеціальна комісія, яка вивчала його стан, проте ніякі роботи не проводились.
Аскольд Пекарський висловив думку жителів вулиць приватного сектору. Їх турбує невлаштованість ситуації з вивезення сміття. Міський голова вважає, що найкращий варіант - придбати пластиковий контейнер, укласти договір на вивезення сміття. Наприклад, буде приїжджати машина раз на тиждень і його вивозити. «До речі, зараз, напередодні Великодня, з вулиці Львівської за 1 день вивезли 7 КАМАЗів сміття», - зазначив Микола Ярославович.
Депутат Андрій Калахан висловив прохання окремих жителів Малоомелянівського масиву відкачати воду з підвалів. Міський голова поінформував, що проектним інститутам було доручено вивчити питання. Їх висновок – часто відкачувати воду категорично заборонено. Адже розмивається фундамент у будинках і виникає ймовірність розрушення самого будинку. «Якщо люди звертаються, то зараз буде доручено відповідним службам, щоб поїхали, побачили ситуацію на місці і надали допомогу, якщо це необхідно», - сказав Микола Романюк. На запит Андрія Калахана щодо мулу, який лежить на прибережній зоні після розчистки Сапалаївки, міський голова зауважив, що така технологія: мул має лежати, щоб відійшла вода. Зараз він буде вивезений. Петро Савчук говорив про відкриті каналізаційні люки. Депутат Павло Данильчук цікавився ситуацією щодо продажу алкоголю у стометровій зоні навколо навчальних закладів, роботою міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Депутатські запити були у Івана Корчука, Юрія Веги та Романа Романюка, вони стосувалися вирішення приватних питань лучан. Депутат Олександр Пиза висловив свою думку стосовно незадовільного стану доріг у місті.
Також Луцька міська рада ухвалила заяву до Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради України Володимира Рибака, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та депутатів Сейму Республіки Польща «Щодо намірів Сейму Республіки Польща ухвалити антиукраїнську резолюцію», яку озвучив Андрій Калахан. «Луцька міська рада висловлює глибоке обурення та категорично засуджує наміри Сейму Республіки Польща ухвалити шовіністичну за змістом та антиукраїнську за суттю постанову про визнання ОУН–УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення «східних кресів» 1939-1947 років», - йдеться, зокрема, у заяві.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)