1. Головна
  2. Оперативна інформація

Міська влада активно працює над впровадженням енергозберігаючих технологій

       На цьому наголосив заступник міського голови Василь Байцим під час зустрічі з директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані та координатором проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні Світланою Грищенко. Представники цієї агенції завітали до Луцька для ознайомлення із запланованими міськими проектами по енергоефективності та енергозбереженню і обговорення питань можливої співпраці з містом Луцьк в рамках Стратегії швейцарського співробітництва на 2011-2014 рр. у сфері сталого використання енергоресурсів та основні інвестиційні проекти ДКП «Луцьктепло», КП «Луцькводоканал», проекти по ОСББ.

       Участь у зустрічі також взяли депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань ЖКГ, екології, транспорту та енергозбереження Роман Бондарук, начальник відділу з енергозбереження управління економіки Костянтин Патракеєв, перший заступник директора ДКП «Луцьктепло» Дмитро Дубняк, начальник відділу тарифної політики управління економіки Світлана Сахненко, заступник головного енергетика КП «Луцькводоканал» Сергій Шпак.

       Василь Байцим розповів гостям про основні соціально-економічні показники міста. За його словами, у Луцьку офіційно зареєстровано 213 тисяч жителів, але реально проживає більше. Він зазначив, що у місті нараховується близько 1500 житлових багатоквартирних будинків. «93 % забезпечені газом, 83 % – гарячим водопостачанням, 90 % – водопроводом та каналізацією, 87 % – центральним опаленням, 3,5 % - електроплитами», – зазначив заступник міського голови. Це все господарство обслуговують комунальні та приватні підприємства.

       Василь Федорович зазначив, що місто бере участь у різноманітних програмах щодо впровадження енергозберігаючих технологій. У 2011 році прийнято Муніципальний енергетичний план. За його словами, останні два роки міська влада веде активний пошук шляхів залучення інвестицій на вирішення проблем енергозбереження. Зокрема, по програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» подано ряд проектів для встановлення сонячних колекторів у окремих дошкільних навчальних закладах міста.

       Також, за його словами, нині ведеться активна робота з університетом Болоньї по програмі «Енергія для мерів Сходу». Зокрема, на базі ДНЗ № 7 відбуватиметься впровадження пілотного проекту.

       Згадав Василь Байцим і про співробітництво з ЄБРР.

       Директором Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва Гуідо Бельтрані подякував Василю Байциму за гарний прийом. Він наголосив, що їхня агенція реалізує ряд проектів у Волинській області у різних сферах. Нині, за його словами, ведеться пошук нових об’єктів для реалізації проектів у напрямку впровадження енергозберігаючих технологій. Гуідо Бельтрані зазначив, що вони хочуть ознайомитися з об’єктами та нашими напрацюваннями у напрямку енергозбереження. Він наголосив, що місто Луцьк має хороші рейтинги. Було зауважено, що у випадку реалізації якогось проекту міська влада має брати участь у співфінансуванні. Орієнтовно – це 20 %. Проте, зауважила Світлана Грищенко, по кожному проекту відсоток співфінансування обговорюється окремо.

       На завершення зустрічі Василь Байцим вручив гостям подарунки з символікою міста.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 720665)