Міська влада працює над впровадженням енергозберігаючих технологій
Під час сьогоднішньої оперативної наради міський голова Микола Романюк повідомив, що нещодавно була підписана Угода про підготовку кредитного фінансування між Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, Луцькою міською радою та ДКП «Луцьктепло» для реалізації Проекту модернізації інфраструктури центрального опалення міста.
За словами Миколи Романюка, для модернізації ДКП «Луцьктепло» та інфраструктур центрального опалення міста ЄБРР буде залучено кредитні кошти у розмірі близько 10 млн євро та кошти інвестиційного гранту з Фонду «Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та екології» – 4 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на підвищення енергоефективності комунальної інфраструктури, скорочення споживання газу та електроенергії, покращення якості послуг опалення та гарячого водопостачання для населення міста тощо. Микола Романюк зазначив, що сам договір на отримання кредиту, якщо все складеться добре, буде підписано у першій половині 2013 року.
Також міський голова розповів, що Луцьк співпрацює з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). Нині розроблено бізнес-план для отримання кредиту цієї організації. Відповідно до нього, частка кредитних коштів від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) становить 90 % від загального обсягу інвестиційних витрат або 2 969 637 грн. Вказані кошти призначені для фінансування енергозберігаючих заходів. Відсоткова ставка по кредиту становить лише 3 % річних. Термін кредитування – 5 років.
Частка коштів міського бюджету в загальній сумі інвестицій складає 10 % або 329 960 грн. Напрямок витрачання вказаних коштів – фінансування проектних робіт, непередбачувані витрати на впровадження заходів.
Для впровадження енергозберігаючих заходів вибрано наступні установи: гімназія № 21; ЗОШ № 5 та 10; ДНЗ № 11 і 21; міська клінічна лікарня.
Проектом передбачено впровадження ряду енергоефективних заходів, зокрема, утеплення фасадів та дахів, заміна вікон, встановлення регуляторів температури, модернізація системи освітлення тощо.
У разі реалізації проекту чиста економія бюджетних коштів на рік становитиме 1 041 510 грн. Термін окупності – 3,2 роки.
Також Микола Романюк повідомив про виграні проекти в рамках Програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна» на 2007-2013 роках. Зокрема, по проекту покращення надання адміністративних регіонів шляхом створення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та розвитку співпраці Луцького ЦНАПу, Івано-Франківського ЦНАПу та Люблінського Бюро обслуговування мешканців. Загальний бюджет проекту становить 548 937 євро, з них для Луцька – 263 785 євро.
По другому проекту – «Спільна мережа співпраці у сфері культури та соціального захисту з метою розвитку міст з польсько-українського прикордоння» Луцьк отримає 108 016 євро та нашими партнерами будуть Івано-Франківськ і Жешув.
Ще одним важливим для Луцька, за словами Миколи Романюка, є проект «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні». Наше місто зможе отримати близько 480 тис. євро. Цим проектом передбачено закупівлю реанімобіля з оснащенням для транспортування й надання кваліфікованої швидкої медичної допомоги хворим з важкою опіковою травмою силами бригади комбустіологів на догоспітальному етапі, оснащення сучасними ліжками та обладнанням палати інтенсивної терапії на два ліжко-місця.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(77904, 777946, 720665, 724727)