1. Головна
  2. Оперативна інформація

Місто Луцьк посіло II місце за результатами всеукраїнського конкурсу зі сталої мобільності та якості повітря – “Краще місто”

Місто Луцьк посіло II місце за  результатами всеукраїнського конкурсу зі сталої мобільності та якості повітря – “Краще місто”

Влітку 2021 року ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія” запустила всеукраїнський конкурс за двома номінаціями: “Повітря” та “Мобільність”.

21 жовтня у м.Івано-Франківсь, відбулось урочисте нагородження міст-переможців.

Хмельницький, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Тетіїв стали найкращими містами в Україні за якістю повітря. А за критерієм сталої мобільності перемогли Львів, Чернігів, Івано-Франківськ, Дрогобич. Місто Дубно отримало відзнаку.

Для участі у конкурсі необхідно було подати відповідну заявку від міста. Далі відбувалось опитування мешканців та мешканок міст-учасників конкурсу, зокрема щодо оцінки якості громадського транспорту, ситуації з паркуванням, велосипедною інфраструктурою, зеленими зонами та моніторингом якості повітря. Організатори конкурсу отримали більше тисячі відгуків.

Система оцінювання заявок була багатовимірна. Це і відгуки громадськості, і статистичні дані – наприклад, дані щодо викидів, оцінка розподілу бюджетів, реєстрація старих автомобілів.

Члени та членкині журі оцінили кожну заявку і обговорили спірні питання. Для кожної з двох номінацій був свій склад експертного журі.

Всього організатори конкурсу отримали 33 заявки від 27 міст.

За підсумками конкурсу були визначені міста-переможці за критерієм кількості населення: до 50 тис (лише для номінації “Повітря”), від 50 до 100 тис., від 100 до 250 тис. та більше 250 тис. населення.

Довідково:

І. Номінація “Повітря”

Міста до 50 тис. населення:

1 місце – місто Тетіїв

Міста 50-100 тис. населення:

1 місце – місто Кам’янець-Подільський

Міста 100-250 тис. населення:

1 місце – Івано-Франківськ,

2 місце – Луцьк

Міста понад 250 тис. населення:

1 місце –Хмельницький,

2 місце – Вінниця

 

За даними https://ecoaction.org.ua/krashche-misto.html

 

Відділ екології